Benefis Marka Kondrata w radiowej Trójce (zobacz wideo!)

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 14:00
- To jest moje radio - wyznał znakomity aktor po zakończeniu jubileuszowej uroczystości.

Benefis z okazji 60. urodzin Marka Kondrata odbył się w poniedziałek (29 listopada) w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Poprowadzili go Baszka Marcinik, redaktor radiowej Trójki oraz aktor Zbigniew Zamachowski.

Gośćmi specjalnymi były zaprzyjaźnione z Jubilatem gwiazdy – znani aktorzy, muzycy i reżyserzy, którzy wręczyli specjalne prezenty, złożyli życzenia i opowiedzieli ciekawe anegdoty związane z Markiem Kondratem. Byli wśród nich m.in. Magda Umer, Tomasz Stańko, Marek Koterski, Ignacy Gogolewski, Wiktor Zborowski, Wojciech Mann i Janusz Majewski.

Specjalnie na tę okazję Wojciech Mann i Wiktor Zborowski napisali limeryki na cześć Jubilata, Magda Umer zaśpiewała jego ulubioną piosenkę "Nie oczekuję dziś nikogo", a Zbigniew Zamachowski odegrał "Sto lat" na butelkach od win.

ina to pasja, której Marek Kondrat od kilkunastu lat poświęca się z wielkim zaangażowaniem.

- Nie spodziewałem się, że mam tylu miłych i wiernych przyjaciół - mówił po benefisie bohater wieczoru. Marek Kondrat podkreślił, że chociaż trzy lata temu oficjalnie zrezygnował z aktorstwa, nie schodzi z firmamentu i nie żegna się z ludźmi.

Wielbiciele talentu aktora mają nadzieję jeszcze nie raz spotkać się z nim, tym bardziej, że sam zapowiedział ponowne odwiedziny w Trójce.

- Jeśli na któregoś z moich kolegów przyjdzie pora i będzie miał tu benefis, to ja na pewno zawitam. To jest moje radio - wyznał Marek Kondrat po uroczystości.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów benefisu, a także tego, co o bohaterze wieczoru myślą Zbigniew Zamachowski i Marek Koterski:


Posłuchaj
03:45 Fragmenty benefisu Marka Kondrata Fragmenty benefisu Marka Kondrata

 


Zapraszamy do obejrzenia wideo i galerii zdjęć z benefisu.Czytaj także

Marek Kondrat jest jak dobre wino

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 07:00
W Polskim Radiu świętujemy 60. urodziny Marka Kondrata i wspominamy najważniejsze role wybitego aktora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespodzianki dla Marka Kondrata w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 17:43
Trójka szykuje dla swoich Słuchaczy kolejną atrakcję. Tym razem w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się benefis Marka Kondrata.
rozwiń zwiń