"Muzyczny weekend w Trójce": 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu oraz Carbon Silesia Festival

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 18:05
Trwa "Muzyczny weekend w Trójce". Program 3 Polskiego Radia obecny jest na dwóch wydarzeniach: 58. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu oraz Carbon Silesia Festivalu w Zabrzu. Jako patron medialny, Trójka wspiera na swojej antenie zarówno debiutantów, jak i doświadczonych, uznanych artystów polskiej sceny muzycznej.
Muzyczny weekend w Trójce
Muzyczny weekend w Trójce Foto: mat. promocyjne

58 kfpp opole otwarcie 1200.jpg
Wielkie święto polskiej muzyki - 58. Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu

Podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, trwającego od 3 do 6 września, Trójka przyznała nagrodę w kategorii "Debiuty". Oprócz mobilnego studia Trójki na Festiwalu pojawili się także dziennikarze programu Trzeciego Polskiego Radia. Wśród nich Tomasz Żąda oraz Monika Suszek.

Równolegle Trójka relacjonowała słuchaczom pierwszą edycję wyjątkowego muzycznego wydarzenia – Carbon Silesia Festival w Zabrzu, który odbywa się pod patronatem Trójki oraz Czwórki. Debiutujący festiwal muzyki elektronicznej gościł w Sztolni Królowa Luiza. Przez dwa dni sztolnia wraz z widzami były świadkami wspaniałych występów, live actów oraz setów DJ-skich, paneli dyskusyjnych oraz tworzenia się nowej jakości na śląskiej scenie muzycznej.

CARBON fot Mateusz Czech pierwsi artysci 1200.jpg
Carbon Silesia Festival. Zapraszamy do kopalni dźwięków

Program 3 Polskiego Radia – ze swojego mobilnego studia – zapewnił relacje z pierwszej ręki. Na miejscu, w sztolni można było spotkać dziennikarzy: Michała Margańskiego, Aleksandrę Kaczkowską, Pawła Turskiego oraz Mateusza Tracza

Posłuchaj
01:51 Pora na trojke Muzyczny weekend zaproszenie 2021_08_25-07-22-41.mp3 Muzyka ponad podziałami! Zapraszamy na Muzyczny weekend w Trójce (Pora na Trójkę)

sobotę 4 września od rana na antenie pojawiały się reporterskie podsumowania festiwali. Po godz. 14.00 w audycji "Wykonane w Polsce" usłyszeliśmy relację z drugiego dnia 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz informacje o występujących tam artystach. Natomiast o godz. 16.00 połączyliśmy się na żywo z Carbon Silesia Festivalem. Pasmo "Muzyczny weekend w Trójce" trwało tak długo jak nocne audycje poprzedniego dnia – i zakończyło się w niedzielę o godz. 6.00 rano. Podsumowań i zapowiedzi kolejnych festiwalowych wydarzeń nie zabrakło na antenie Trójki również w niedzielę.

1200x660_KGHM-Shagreen_1200.jpg
Shagreen. Postindustrialne brzmienia w studiu im. Agnieszki Osieckiej

Czytaj także:

Relacje z obu tych imprez, łączenia na żywo z mobilnymi studiami oraz rozmowy z artystami sprawiły, że muzyka i dźwięk znów królowały na antenie radiowej Trójki w ramach kolejnego muzycznego weekendu, który staje się już redakcyjną tradycją.

CARBON Silesia Festival 2021 | trailer #1/CARBON Silesia Festival 2021 | trailer #1

W niedzielę wieczorem słuchaczy Trójki czeka jeszcze jedna muzyczna niespodzianka. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna Shagreen wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.05 i będzie można go wysłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia.

(mat. prasowe)

Czytaj także

"Zaproście mnie jeszcze!" Podsumowanie Muzycznego Weekendu w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 17:30
Za nami Muzyczny Weekend w Trójce! W dniach 5-7 sierpnia plenerowe studio Trójki stanęło na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie młodzi artyści zagrali na Scenie Debiutów Trójki, a także w Jastarni, gdzie w sobotni wieczór odbył się koncert "Wakacyjne Hity Wszech Czasów". – To wyjątkowe miejsce. Publiczność była na "tak" – powiedział muzyk i dawny wokalista Budki Suflera Felicjan Andrzejczak. – Zaproście mnie jeszcze! – zaapelowała Urszula.
rozwiń zwiń