Platynowe "Męskie Granie"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 11:00
1 stycznia 2011 r., podczas koncertu noworocznego w Programie 3, odbyła się uroczystość wręczenia Platynowej Płyty za album "Męskie Granie".
Audio
  • Wręczenie platynowych płyt za album Męskie Granie

– Bardzo się cieszę, że do Polskiego Radia wracają platynowe płyty. Obiecuję, że będą kolejne. Jestem przekonany, że album, który ukaże się po kolejnej edycji "Męskiego Grania", również spodoba się publiczności – mówił Paweł Majcher, wiceprezes Zarządu Polskiego Radia na kilka chwil przed otrzymaniem platynowej płyty za album „Męskie Granie”. Nagrodę w imieniu Związku Producentów Audio-Video (ZPAV) wręczył mu mecenas Marek Staszewski.

Platynowe płyty otrzymali również:

Wojciech Waglewski – za redakcję albumu oraz nadanie kształtu artystycznego całej trasie koncertowej „Męskie Granie”;

Grupa Żywiec, reprezentowana przez Izabelę Głodek – za sponsorowanie albumu oraz całej trasy koncertowej „Męskie Granie”;

Agencja LIVE, reprezentowana przez Wojciecha Wysockiego – za zorganizowanie trasy koncertowej „Męskie Granie”;

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk – reprezentowana przez Dariusza Łęczyckiego – za dystrybucję albumu;

Trójka – Program 3 Polskiego Radia, reprezentowana przez Zofię Sylwin – za patronat medialny nad albumem.

Po uroczystym wręczeniu platynowych płyt na scenie pojawili się muzycy formacji, które wzięły udział w trasie „Męskie Granie”. Zagrały grupy: Pogodno, Tworzywo Sztuczne, AbradAb i Voo Voo. W ramach trasy publiczność mogła ponadto zobaczyć występy m. in. Macieja Maleńczuka, Leszka Możdżera, projektu Bajzel, grup Mitch&Mitch, Kim Nowak i Tomasza Stańki.

Album "Męskie Granie" zawiera zestawienie charakterystycznych dla Trójki brzmień. Można na nim znaleźć utwory najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej, które zebrano w ramach podsumowania tegorocznej, niezwykłej trasy koncertowej. Dwie płyty CD oraz krążek DVD z filmem dokumentującym trasę "Męskiego Grania” pozwolą przeżyć te wydarzenia jeszcze raz, a tym, którzy nie zdołali uczestniczyć w koncertach, poczuć tamtą niezwykłą atmosferę. O kształcie artystycznym płyty decydował dyrektor artystyczny projektu, lider Voo Voo Wojciech Waglewski.

W grudniu platyną pokryło się również inne wydawnictwo Polskiego Radia, album "Polski Top Wszech Czasów" zawierający zbiór najlepszych polskich piosenek „wszech czasów” wybranych w plebiscycie przez słuchaczy radiowej Trójki oraz jej czołowych dziennikarzy muzycznych.

Są to pierwsze platynowe płyty dla Polskiego Radia od 2008 roku, kiedy to status ten uzyskała płyta Agi Zaryan "Picking up the pieces".

Czytaj także

Jak to się robi z orkiestrą?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 06:00
- Nie byłbym zadowolony z orkiestry, która jest jedynie tłem. Moi muzycy tańczą, trochę śpiewają - mówił artysta w wywiadzie dla portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za dobry produkt trzeba zapłacić

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 22:05
Sting zdradza Piotrowi Metzowi, co myśli o krążących w sieci pirackich nagraniach z jego koncertów, twórczości swoich dzieci, oraz o... serialu "Bonanza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gala Polskiego Radia - zobacz cały koncert

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2011 22:10
Uroczystym zwieńczeniem obchodów 85-lecia Polskiego Radia była wielka Gala z udziałem Stinga, która odbyła się 17 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne "Męskie Granie" będzie jeszcze lepsze

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 11:31
Wojciech Waglewski, lider Voo Voo i dyrektor artystyczny "platynowej" trasy "Męskie Granie 2010", specjalnie dla polskieradio.pl podsumował to wielkie muzyczne przedsięwzięcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne "Męskie Granie" będzie jeszcze lepsze

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 11:31
Wojciech Waglewski, lider Voo Voo i dyrektor artystyczny "platynowej" trasy "Męskie Granie 2010", specjalnie dla polskieradio.pl podsumował to wielkie muzyczne przedsięwzięcie.
rozwiń zwiń