X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Licytacja niezwykłej książki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 22:00
W środę 9 lutego, między godz. 9.00 a 12.00, w audycji prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego odbyła się licytacja 5 egzemplarzy książki „Księżniczka Polinka" z autografami m.in.: Mai Włoszczowskiej, Basi Stępniak-Wilk, Janusza Gajosa.
Audio

Księżniczka Polinka” to wyjątkowa książeczka dla dzieci. Poświęcona jest pamięci 5-letniej Poli – wesołej i dzielnej dziewczynki, która zmarła 10 września 2009 roku po długiej walce z chorobą. Pola marzyła, by zostać księżniczką…

Strona
Strona tytułowa jednego z licytowanych egzemplarzy
Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany dla dziecięcego oddziału Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii w Gdańsku, a pieniądze będą przeznaczone m.in. na zakup kredek, mazaków, bloków rysunkowych, zeszytów, książek, zabawek i wszystkich tych rzeczy, które choć na chwilę sprawią, że na buziach dzieci walczących ze śmiertelną chorobą pojawi się uśmiech. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa EKWITA.
Ma ułatwić dzieciom walkę z chorobą, pokazuje, że oprócz bólu, lekarstw i zastrzyków, rozłąki z rodzicami istnieje również inny świat: świat wyobraźni, pełen tak różnorodnych barw, taki niezwykły, że kolorowa wstęga tęczy wydaje się przy tym nic nieznaczącym czarno-białym paskiem na bezbarwnym niebie…

Książeczka ma 64 strony, wszystkie kolorowe. Oprawiona jest w sztywną okładkę z pianką w środku, dzięki czemu jest mięciutka i miła w dotyku. Na okładce oraz na każdej stronie książeczki znajdują się obrazki Poli. Pozostałe rysunki wykonała 9-letnia Kasia – córka autorki.

Recenzenci książki: Janusz Gajos, Maja Włoszczowska, Basia Stępniak-Wilk, dr Katarzyna Połczyńska.

Patroni medialni:  Program Trzeci Polskiego Radia, Radio Gdańsk, Świerszczyk.pl, NaszeDzieciaczki.eu, księgarnia Cafe - Fikcja w Gdańsku.

Dodatkowe wsparcie: księgarniokawiarniovegedajnia Nalanda we Wrocławiu.„POMÓŻ DZIECKU WYZDROWIEĆ”
STOWARZYSZENIE NA RZECZ POMOCY DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ
  80-211 GDAŃSK UL. DĘBINKI 7

Numer  rachunku bankowego :
Bank Śląski S.A. 29 1050 1764 1000 0022 8828 8703