Licytacja niezwykłej książki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 22:00
W środę 9 lutego, między godz. 9.00 a 12.00, w audycji prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego odbyła się licytacja 5 egzemplarzy książki „Księżniczka Polinka" z autografami m.in.: Mai Włoszczowskiej, Basi Stępniak-Wilk, Janusza Gajosa.

Księżniczka Polinka” to wyjątkowa książeczka dla dzieci. Poświęcona jest pamięci 5-letniej Poli – wesołej i dzielnej dziewczynki, która zmarła 10 września 2009 roku po długiej walce z chorobą. Pola marzyła, by zostać księżniczką…

Strona
Strona tytułowa jednego z licytowanych egzemplarzy
Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany dla dziecięcego oddziału Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii w Gdańsku, a pieniądze będą przeznaczone m.in. na zakup kredek, mazaków, bloków rysunkowych, zeszytów, książek, zabawek i wszystkich tych rzeczy, które choć na chwilę sprawią, że na buziach dzieci walczących ze śmiertelną chorobą pojawi się uśmiech. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa EKWITA.
Ma ułatwić dzieciom walkę z chorobą, pokazuje, że oprócz bólu, lekarstw i zastrzyków, rozłąki z rodzicami istnieje również inny świat: świat wyobraźni, pełen tak różnorodnych barw, taki niezwykły, że kolorowa wstęga tęczy wydaje się przy tym nic nieznaczącym czarno-białym paskiem na bezbarwnym niebie…

Książeczka ma 64 strony, wszystkie kolorowe. Oprawiona jest w sztywną okładkę z pianką w środku, dzięki czemu jest mięciutka i miła w dotyku. Na okładce oraz na każdej stronie książeczki znajdują się obrazki Poli. Pozostałe rysunki wykonała 9-letnia Kasia – córka autorki.

Recenzenci książki: Janusz Gajos, Maja Włoszczowska, Basia Stępniak-Wilk, dr Katarzyna Połczyńska.

Patroni medialni:  Program Trzeci Polskiego Radia, Radio Gdańsk, Świerszczyk.pl, NaszeDzieciaczki.eu, księgarnia Cafe - Fikcja w Gdańsku.

Dodatkowe wsparcie: księgarniokawiarniovegedajnia Nalanda we Wrocławiu.„POMÓŻ DZIECKU WYZDROWIEĆ”
STOWARZYSZENIE NA RZECZ POMOCY DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ
  80-211 GDAŃSK UL. DĘBINKI 7

Numer  rachunku bankowego :
Bank Śląski S.A. 29 1050 1764 1000 0022 8828 8703