X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

3 lata bez Kosy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 11:05
W Trójce wspominamy Janusza Kosę Kosińskiego, naszego dziennikarza muzycznego, który odszedł 3 lata temu. Dziś gramy tylko po polsku.
Audio

W trzecią rocznicę jego śmierci gramy tylko polską muzykę, gdyż zrobił dla niej bardzo wiele. W "Bielszym odcieniu bluesa" o godz. 22.00 nadamy koncert, który 4 września 2008 r. zagrali bliscy mu artyści.

- 55 minut z muzyką, która jest tworzona przez ludzi kochających Kosę: Irka Dudka, Martnę Jakubowicz i zespół Dżem - zapraszał na koncert Jan Chojnacki, który w audycji "Potrójne pasmo przenoszenia" wspominał przyjaciela:

Jan Chojnacki wspomina Janusza Kosińskiego

Janusz Kosiński, popularny Kosa, z Polskim Radiem związał się na początku lat 60. XX w.  W Trójce pojawił się na przełomie 1967/1968 r.

- Przychodziłem jako młody chłopak do Marka Gaszyńskiego. Pisałem za niego tzw. zaiksy, pomagałem mu montować taśmę, parzyłem herbatę, latałem do bufetu – tak swoje początki przy Myśliwieckiej wspominał 30 lat później.

Na początku lat 70. na antenie pojawiła się jego najważniejsza audycja muzyczna "Odkurzone przeboje", która była nadawana przez ponad trzydzieści lat. W latach 80. przygotowywał słynny magazyn "Winien i ma", za który otrzymał Złoty Mikrofon. Był autorem także audycji "W tonacji Trójki", "Listy Przebojów dla Oldboyów", "Pół perfekcyjnej płyty".

W 1991 r. odszedł do TVP1, ale do końca życia, 24 marca 2008 r, współpracował z Trójką. Zmarł na skutek udaru mózgu.

Wspomnienie o Januszu Kosińskim w cyklu "Tym żyło Radio"

Czytaj także

Koncert dla Janusza Kosińskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2008 20:05
IREK DUDEK, MARTYNA JAKUBOWICZ, DŻEM Koncert ulubionych wykonawców zmarłego niespodziewanie w tym roku redaktora muzycznego Trójki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętamy...

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2008 16:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspominamy Kosę

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2008 09:00
Wczoraj umarł Kosa. Dziś wspominać go będziemy w naszym programie.
rozwiń zwiń