"Pan Dzień Dziecka i Calineczka" - koncert dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2011 08:10
Z okazji Dnia Dziecka Pippi wyruszyła w świat w poszukiwaniu Calineczki. Czy ją znalazła, dowiemy się słuchając koncertu "Pan Dzień Dziecka i Calineczka" w niedzielny poranek na antenie Trójki.


Pewnego słonecznego dnia Pan Dzień Dziecka postanowił sprawić wszystkim dzieciom prezenty. Zanim po nie wyruszył pozostawił pod opieką Pippilotty Firnandelli najmniejszą dziewczynkę świata – Calineczkę. Niestety, Calineczka zniknęła.

Może schowała się pod ziarnkiem grochu Księżniczki? Może wpadła do dziury królika Alicji z Krainy Czarów? Albo zzieleniała jak Shrek i trudno ją rozpoznać?

Pippi (Dominika Kluźniak) i Kasia Stoparczyk natychmiast wyruszyły na poszukiwania Calineczki. Pomagała im nepalska księżniczka Kumari i maleńki Trat z kambodżańskiej wioski. Pomagał szalony Amadeuszek z Mozartów i łasuch Frycek Chopin, który właśnie cały umorusany wybiegł z ulubionej cukierni przy Miodowej. Pomogła przepiękna muzyka rodem z Azji, Afryki i Starego Kontynentu: "La ci darem la mano" - Wolfganga Amadeusza Mozarta, "Le fille de Cadix" - Leo Delibes, "O mio babbino caro" - Giacomo Pucciniego, a także rdzenna muzyka etniczna Japonii, Kambodży i Turcji. Pomagał pewien Bańkopisarz, który wysłał do nieba ogromną mydlaną bańkę pełną dziecięcych marzeń.

Ale czy się uda? A jeśli Pan Dzień Dziecka się obrazi? I ze wszystkich kalendarzy świata wykreśli Dzień Dziecka? Koniecznie trzeba temu zapobiec!!

Dowiemy się słuchając radiowej Trójki!


Na retransmisję tego niezwykłego koncertu dla dzieci, który odbył się 28 i 29 maja 2011 w Studiu im. Witolda Lutosławskiego, zapraszamy w niedzielę 26 czerwca o godzinie 9.05.

A tymczasem - fragment przedstawienia:

Pan Dzień Dziecka i Calineczka

 

 

 

"Pan Dzień Dziecka i Calineczka"

Scenariusz i prowadzenie - Katarzyna Stoparczyk

Pippi - Dominkika Kluźniak

Calineczka - Sambor Dudziński

Pan Dzień Dziecka - Tomasz Kumięga

Śpiewaczka - Ewelina Siedlecka

Pianista - Łukasz Chrzęszczyk

Muzycy z Miasteczka Pippi: Sambor Dudziński, Ygor Przebindowski, Wojtek Król, Fryderyk Młynarski

Czytaj także

Nowa płyta Polskiego Radia dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 12:00
Polskie Radio SA wydało płytę "Zagubiony pantofelek. Kasia i Pippi na tropie". Jest to zapis niezwykłego koncert dla dzieci, który odbył się w Studiu im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pan Dzień Dziecka i Calineczka zapraszają na koncert

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 07:00
Już w sobotę (28 maja) i w niedzielę (29 maja) zapraszamy dzieci na niezwykły koncert do Studia Koncertowego im. W. Lutosławskiego. Okazją do muzycznego spotkania z Pippi jest zbliżające się święto - Dzień Dziecka.
rozwiń zwiń