Bezpiecznie do celu z Trójką

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 14:00
W sobotę Program 3 i PZU organizują rodzinny piknik "Bezpiecznie do celu". Od południa do wieczora na warszawskim Bemowie instruktorzy prowadzić będą pokazy na specjalnych urządzeniach i torach.
Audio
  • Zaproszenie na piknik Trójki i PZU "Bezpiecznie do celu"
W dzień także należy nosić odblaski. Dzięki temu pieszy jest dla kierowcy znacznie lepiej widoczny.
W dzień także należy nosić odblaski. Dzięki temu pieszy jest dla kierowcy znacznie lepiej widoczny.Foto: sxc.hu

Piknik odbędzie się na warszawskim autodromie Automobilklubu Polskiego przy Powstańców Śląskich 127 (lotnisko Bemowo) od godz. 12.00 do 20.00. Trójkowi dziennikarze: Henryk Sytner, Michał Olszański, Michał Gąsiorowski i Krzysztof Łoniewski przeprowadzą konkursy z wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się na drogach.

Przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz kursy bezpiecznej jazdy. Piknik zakończy o godz. 18.30 koncert zespołu Lao Che.

Zapowiedź pikniku będzie można usłyszeć w piątkowej, popołudniowej "Zapraszamy do Trójki" o 17.20, a bezpośrednich relacji będzie można słuchać na antenie Trójki w sobotę od godz. 12.00 do 18.30.

Na praktyczne zajęcia w autach oraz na symulatorach zapraszają organizatorzy imprezy


Uczestnicy pikniku będą mogli także skorzystać z następujących atrakcji:

Stewart - próba Jackie'go Stewarta - na masce samochodu zamontowany jest specjalny talerz z piłeczką. Próba polega na precyzyjnym przejechaniu wyznaczonego pachołkami slalomu  nie gubiąc przy tym z talerza piłeczki. Jeśli  piłeczka wypadnie kierujący musi wysiąć, włożyć ją z powrotem i kontynuować zadanie.

Trolley'e - symulator uślizgu tylnej osi auta. Kierujący zapoznaje się ze zjawiskiem utraty przyczepności i kontrą.

Krąg poślizgowy - zjawisko podsterowności i nadsterowności pojazdu podczas jazdy po kręgu poślizgowym - różnice w zachowaniu.

Płyta poślizgowa - ćwiczenie szybkiej i prawidłowej pracy rąk  na kole kierownicy, pierwsze spotkania ze zjawiskiem poślizgu, właściwe zachowanie podczas utraty przyczepności jednej z osi auta

Skid - Car - Właściwości urządzenia pozwalają na zachowanie pojazdu w  sposób realistyczny i bardzo zbliżony do warunków jakie panują w ruchu drogowym. W  zależności   od potrzeb i chęci osiągnięcia danego efektu, instruktor steruje urządzeniem mogąc wywołać podsterowność, nadsterowność czy całkowitą utratę kontroli nad pojazdem (aquaplaning).