Basia Trzetrzelewska: Trzeba żyć, nie tylko pracować

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2011 09:05
- Odkąd zmieniłam swój stosunek do pracy, jest wielką przyjemnością występować, śpiewać, pisać nowe piosenki. A gdy nadarza się okazja zrobić coś nowego, to mówię "tak" - mówiła Basia Trzetrzelewska w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
Audio
  • Z Basią Trzetrzelewską rozmawia Marek Niedźwiecki
06.05.2010. Piosenkarka Basia Trzetrzelewska podczas koncertu w Krakowie
06.05.2010. Piosenkarka Basia Trzetrzelewska podczas koncertu w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Piosenkarka, która odniosła światowy sukces wyznała w Trójce, że przez długi czas nie wierzyła w siebie, jako artystka, stąd tak niewiele duetów z polskimi wykonawcami.

- Kiedyś trudno było mnie namówić na współpracę z innymi muzykami. To się bierze z braku wiary w siebie, bo wydaje się, że wszyscy są świetni, a ty kiepska. Teraz, po wszystkich doświadczeniach, doszłam do wniosku, że nie można tej pracy traktować zbyt poważnie, trzeba się tym bawić. To jest kompletnie nowe podejście w moim życiu - opowiadała z uśmiechem.

W 2009, po blisko 15 latach, Basia powróciła na rynek z czwartym studyjnym albumem "It's That Girl Again", a w październiku 2011 wydała swój drugi koncertowy album w karierze "From Newport to London: Greatest Hits Live... And More".

/

Materiał, który znalazł się na najnowszej płycie nagrano w łódzkim klubie Wytwórnia podczas ostatniego z 13 polskich koncertów będących częścią światowego tournee.

- Jedyny koncert, który nagraliśmy w Polsce, był w 1994 roku, a więc bardzo dawno temu, kiedy jeszcze nie umiałam śpiewać - wspomina. - Słuchając potem tej płyty wiele się nauczyłam, a szczególnie - jak nie śpiewać i "From Newport to London" już brzmi tak, jak chciałam - wyjaśniła.

Album, prócz 15 największych przebojów wokalistki zawiera dodatkowo dwa premierowe studyjne utwory, w tym duet z Mieczysławem Szcześniakiem, w utworze "Wandering". Druga wspólna piosenka znalazła się na albumie Szcześniaka "Signs".

- Wreszcie zrealizowałam plan nagrania czegoś z Mietkiem, o czym marzyliśmy chyba od 10 lat - mówiła z radością. Jakich wzruszeń dostarczyła jej ta współpraca i gdzie powstawały nowe piosenki dowiesz się słuchając całej "Rozmowy Marka Niedźwieckiego z Basią Trzetrzelewską".

Artystka w miniony weekend promowała nową płytę w Warszawie. - Bardzo się cieszymy, ze Polacy się otworzyli, cieszą się tymi koncertami, bawią się dużo lepiej niż kiedyś. Już nie siedzą tak spokojnie, a reagują spontanicznie - podkreśliła z zadowoleniem.

Wysłuchaj całej "Rozmowy", by dowiedzieć się jak nowy album odbierany jest w Stanach Zjednoczonych oraz poznać plany artystki.

"Do południa" – przedpołudniowe pasmo Trójki, od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00. Różnorodne tematy (także te zgłaszane przez słuchaczy) i nowi prowadzący – w poniedziałki duet: Ewa Lipowicz i Michał Nogaś, we wtorki Katarzyna Borowiecka i Michał Gąsiorowski, w środy Robert Kantereit i Katarzyna Pruchnicka, w czwartki Piotr Stelmach i Agnieszka Stępień. Poza tym dobrze już znane Słuchaczom cykle, a w warstwie muzycznej najważniejsze piosenki z 50-letniej historii Programu 3.

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska i Danny White

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2009 14:00
Dzisiaj goście specjalni - Basia Trzetrzelewska i Danny White.
rozwiń zwiń