Świętujemy 50-lecie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 14:01
Obchody okrągłego jubileuszu rozpoczęliśmy w styczniu i potrwają aż do samych urodzin - 1 kwietnia 2012. W ich ramach na antenie radiowej Trójki pojawią się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty!
Audio
Świętujemy 50-lecie Trójki
Foto: PRSA

W tym roku Trójka świętuje dwa okrągłe jubileusze – swoje 50. urodziny i 30-lecie audycji "Lista Przebojów Trójki". Na 33 dni przed 50. urodzinami Programu Trzeciego Polskiego Radia, 28 lutego na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie zawitała "Lista Przebojów Trójki". Podczas niezwykłego notowania Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka zapowiedział emisję specjalnej dwuzłotówki na cześć 50-lecia Programu Trzeciego. Jej prototyp oraz wideo z tego niezwykłego wieczoru można zobaczyć TU>>

Od 9 stycznia na antenie Trójki trwa cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. "Trójka z dżemem – palce lizać!". Audycji można słuchać codziennie, od poniedziałku do soboty o godz. 7.40 i 16.35 oraz w niedziele o godz. 8.50 i 18.20. Do 1 kwietnia zostaną wyemitowane 84 odcinki opisujące, głosami twórców Trójki i osób z nią związanych, historię Programu 3 od momentu powstania do dziś. Nie zabraknie anegdot, śmiesznych historii i wielu wspomnień. W jinglu zapowiadającym audycję występuje Jan Kobuszewski – dziadek Jacek ze słynnej rodziny Poszepszyńskich – humorystycznego słuchowiska napisanego przez Macieja Zembatego i Jacka Janczarskiego, przez wiele lat emitowanego na antenie Programu 3.

 

7 stycznia

Odbyła się nasza "Studniówka"!

Koncert inaugurujący obchody 50-lecia anteny, podzielony na tematyczne dziesięciolecia, poprowadziła Magda Umer. Począwszy od lat 60. (w których powstała radiowa Trójka), poprzez kolejne dekady, aż do współczesności, dziennikarze prowadzili Słuchaczy przez historię Programu 3 Polskiego Radia. Wspominali: Stefan FriedmannWojciech MannMarek NiedźwieckiArtur Andrus i Marcin Łukawski, a zaśpiewali: Ania Rusowicz,Grzegorz TurnauJustyna SteczkowskaAdam Nowak Gaba Kulka.


6 stycznia

W specjalnym wydaniu popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (w godz. 16-19) zaprezentowany został cykl "Dzieci widzą lepiej" autorstwa Katarzyny Stoparczyk.

W audycji prowadzonej wyjątkowo przez trzech panów: Artura Andrusa, Marka Wałkuskiego (prosto z Waszyngtonu) i Kubę Strzyczkowskiego można było usłyszeć kilkanaście zabawnych odcinków, w których dzieci opowiadały o osobowościach Trójki, domyślając się kim one są na podstawie zaprezentowanych im zdjęć. 

Jak się okazało, nasi dziennikarze nie mają na twarzach wypisanej przynależności zawodowej. Wyglądają za to na: pączkarzy, księży, panów co się ślubią, elegantki sprzedające piniądze. Jest też jedna Hannah Montana. A wszyscy dbają o zęby!

Wszystkie dziecięce charakterystyki znajdziesz TU>>

 

5 stycznia

W specjalnej audycji "Za, a nawet przeciw" Kuba Strzyczkowski pytał gości, słuchaczy i ekspertów "Czy Trójka wygląda na 50 lat?". Wszyscy zapewniali, że najważniejszy nie jest wygląd, a wnętrze i uczucie, co nie zmienia faktu, że - zdaniem Marii Czubaszek - Trójka wręcz odmłodniała i wygląda lepiej niż 30 lat temu. Wyniki sondy potwierdziły te opinie.

W audycji Magda Jethon zdradziła co nieco z czekających nas niespodzianek związanych z obchodami. Całej audycji można wysłuchać TU>>

Czytaj także

27.04.2011 Jerzy Iwaszkiewicz wspomina niezapomniane urodziny Trójki pod hasłem "Radia razem"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 13:07
- Miało miejsce wydarzenie niezwykłe. 49. urodziny obchodziła radiowa Trójka - napisał publicysta w swoim felietonie zatytułowanym "Ach, Leokadio".
rozwiń zwiń