199,5 tysiąca złotych od słuchaczy Trójki dla WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 11:00
Przekazanie obrazów Andrzeja Dudzińskiego i Edwarda Dwurnika Jurkowi Owsiakowi podczas XX finału WOŚP mogliśmy oglądać w TVP2. Następnego dnia w Trójce dzieła zostały zlicytowane! Słuchacze Trójki ponownie nie zawiedli.
Audio
  • Edward Dwurnik opowiada o swojej "Panoramie"
  • Andrzej Dudziński opowiada o swojej "Panoramie"
  • Magda Jethon i Artur Andrus przekazują obrazy Jurkowi Owsiakowi
Magda Jethon i Artur Andrus prezentują Panoramę Myśliwiecką Edwarda Dwurnika podczas 20. Finału WOŚP.
Magda Jethon i Artur Andrus prezentują "Panoramę Myśliwiecką" Edwarda Dwurnika podczas 20. Finału WOŚP.Foto: fot. PR/Marcin Zawadzki

Cała kwota - 199,5 tysiąca złotych - za pośrednictwem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przeznaczona na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

"Panorama Myśliwiecka" - obraz olejny Edwarda Dwurnika trafi do Pana Krzysztofa, który przeznaczył na dzieło 180 tysięcy złotych!

Jak przyznaje Edward Dwurnik, jego obraz miał kilka wersji, zanim przyjął tę ostateczną. - Był bardzo obsceniczny, ale skonsultowałem się z przyjaciółmi i wygładziłem, jako że obraz idzie na publiczną licytację - opowiadał w Trójce.

Artysta starał się jak najwięcej opowiedzieć o Trójce i tworzących ją ludziach.

E.
E. Dwurnik

Z dowcipem przedstawił tańczące dziennikarki, panom dodał powagi bielą, a na pierwszym planie umieścił Jerzego Owsiaka z orkiestrowym sercem.

- Strasznie się męczyłem z tymi postaciami. Jedną kobietę zrobiłem czarną, a okazało się, że to blondynka. Raz ją rozebrałem, raz ubrałem i ciągle miałem z tym kłopoty. Ale nie chciałem nikogo obrazić; to jest zabawny obraz, taki rodzinny - opowiadał Michałowi Nogasiowi, który odwiedził Mistrza w jego pracowni.

Drugi finał wygrał Pan Piotr! - Jestem rówieśnikiem Trójki i postanowiłem sobie wreszcie sprawić jakiś prezent - powiedział, licytując "Panoramę Myśliwiecką" według Andrzeja Dudzińskiego.

Wynik tej licytacji to 19,5 tysiąca złotych.

A.
A. Dudziński

Na tym cyfrowym kolażu Magda Jethon czuwa nad gromadką pracowników Trójki; obecny jest także Jerzy Owsiak, w podwójnej roli - jako dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz trójkowy dziennikarz (od 18 stycznia będzie prowadził na naszej antenie swoją audycję).

Andrzej Dudziński określił swoje zadanie jako "mnisią robotę". - Z całej masy kompletnie nieparalelnych zdjęć wydobyć "główki" w możliwie zbliżonej wielkości i rozdzielczości było naprawdę trudno - opowiadał.

Więcej dowiesz się, słuchając, jak Edward Dwurnik i Andrzej Dudziński opowiadają o swoich "Panoramach".

Czytaj także

Kulturysta - Edward Dwurnik

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 11:00
Malarz i grafik. Absolwent warszawskiej ASP. Jego obrazy i rysunki układają się w cykle, najstarszy i najliczniejszy z nich "Podróże autostopem" artysta kontynuuje do dziś. Znany i nagradzany na całym świecie. Budzi kontrowersje i bardzo to lubi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka do potęgi, czyli dwie "Panoramy Myśliwieckie"!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 16:00
Dwaj wielcy polscy artyści – Andrzej Dudziński i Edward Dwurnik – stworzyli jedyne i niepowtarzalne obrazy, ukazujące…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w Orkiestrze, Owsiak w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 07:00
XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest obecny na naszej antenie przez całą niedzielę. Ale to nie koniec! Już jutro zlicytujemy na jej cel dwa obrazy nazwane "Panorama Myśliwiecka, czyli Trójka do potęgi". Mamy też niespodziankę ...
rozwiń zwiń