X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykły sukces "Solidarnych z Japonią"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 12:20
Ta płyta jest przykładem natychmiastowej, spontanicznej reakcji, która połączyła producenta płyty, Polskie Radio i wybitnych muzyków.
Audio
Płyty Solidarni z Japonią
Płyty "Solidarni z Japonią"Foto: fot. PR/W. Dorosz

Propozycja wzięcia udziału w projekcie "Solidarni z Japonią" (płyta sprzedała się w 65 tys. nakładzie) spotkała się z bardzo pozytywną reakcją artystów, wśród których znaleźli się Rafał Blechacz, Adam Harasiewicz, Barbara Hesse-Bukowska, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Janusz Olejniczak i Krystian Zimerman.

– To zaszczyt dla mnie, ja musze być na tej płycie, chciałbym, aby moje nagranie się tam znalazło i dziękuję, że ktoś o mnie pomyślał –  wspomina reakcje artystów Małgorzata Zalewska, dziennikarka Czwórki. Pianiście zrzekli się na rzecz tego celu swoich praw.

Cała procedura wydania płyty, z której dochód został przeznaczony na ofiary trzęsienia ziemi w Japonii, odbyła się we wprost niewyobrażalnym tempie. Jak podkreślają goście w studiu Trójki, ciężko sobie wyobrazić, aby w jakichkolwiek innych okolicznościach wszystko przebiegło w tak sprawnie.

- Pomysł narodził się w Trójce, sygnał dostaliśmy od Magdaleny Jethon – mówi Piotr Rzeczycki z Universal Music Polska. – Stworzyliśmy listę roboczą wykonawców, która początkowo była dłuższa niż ostateczna. To było dość aktywnie spędzone 7 dni i nocy – wspomina proces powstania płyty.

"Solidarnych z Japonią" nadal można kupować - na stronie sklep.polskieradio.pl, a także w salonach i sklepach internetowych empik.com i merlin.pl. Przypominamy, że płyta kosztuje jedynie 19 zł 99 groszy.

*

8 kwietnia 2011 ukazał się wyjątkowy album "Solidarni z Japonią" z utworami Fryderyka Chopina. Inicjatorem nagrania tego specjalnego wydawnictwa i akcji pomocowej na rzecz ofiar japońskiej tragedii była Trójka. Album osiągnął status diamentowej płyty.

Na hasło "Pomoc dla japońskich dzieci" spontanicznie i wzruszająco odpowiedzieli polscy artyści: Rafał Blechacz, Adam Harasiewicz, Barbara Hesse-Bukowska, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Janusz Olejniczak i Krystian Zimerman. Pianiści przekazali na wspólną płytę własne nagrania muzyki Fryderyka Chopina dokonane w różnych latach, rezygnując z przysługujących im praw wykonawczych i honorariów. Całkowity dochód z płyty został przeznaczony na pomoc dla Japonii. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna Janiny Ochojskiej.

Płyta została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Idea wydania płyty polskich laureatów Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina, uznanych na świecie, a cieszących się szczególną estymą w Japonii, w kraju znanym z uwielbienia dla muzyki największego polskiego kompozytora, powstała dzięki inicjatywie radiowej Trójki. Natychmiast zjednoczyła ona dziennikarzy z pozostałych programów Polskiego Radia – Jedynki, Dwójki oraz Czwórki Radia z Wizją oraz środowiska artystyczne. Projekt Trójki poparły i zdecydowały się objąć patronatem medialnym inne rozgłośnie radiowe: RMF FM, RMF Classic, Radio Zet, Radio Chilli Zet, Radio PIN, Radio Tok FM a także telewizje TVN, wszystkie stacje TVP, Polsat, Polsat News, księgarnie internetowe Empik.com i Merlin.pl oraz sieci sklepów Media Markt i Saturn.

Czytaj także

Japończycy wciąż potrzebują naszej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 17:40
- Wciąż ponad 90 tysięcy osób zmuszonych jest do mieszkania w schroniskach ewakuacyjnych - mówi Michiko Makino, attaché kulturalny ambasady Japonii w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "Solidarni z Japonią" osiągnęła status diamentowej!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 17:30
Sprzedano już ponad 50 tysięcy egzemplarzy albumu-cegiełki z muzyką Fryderyka Chopina, z którego dochód przeznaczamy na pomoc dzieciom dotkniętym skutkami trzęsienia ziemii i tsunami w Japonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solidarni z Japonią" diamentową płytą

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 10:00
Wyjątkowy album „Solidarni z Japonią” z utworami Fryderyka Chopina, powstały z inicjatywy Programu 3 Polskiego Radia, osiągnął status diamentowej płyty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci w Japonii otrzymały konkretną pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 13:00
- Dzięki zbiórce pieniędzy oraz sprzedaży płyty "Solidarni z Japonią" mogliśmy przekazać 1 200 000 zł na odbudowę dwóch przedszkoli w prefekturze Miyagi - powiedziała w Trójce Janina Ochojska.
rozwiń zwiń