Ryszard Jaźwiński laureatem Tarnowskiej Weny

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 16:05
- "Weny" to specyficzna nagroda, którą honorujemy dziennikarzy, którzy przyczynili się do wzrostu przestiżu i rozpoznawalności naszego miasta - mówi Prezydenta Tarnowa Ryszard Ścigała.
Audio
  • O Wenach oraz Ryszardzie Jaźwińskim opowiada Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała
Ryszard Jaźwiński odbiera nagrodę
Ryszard Jaźwiński odbiera nagrodęFoto: źr. tarnow.pl/fot. Paweł Topolski

Tarnów w tym roku świętuje 682. rocznicę uzyskania praw miejskich. 14 marca w tarnowskim teatrze odbyła się Gala Urodzinowa Miasta, która zwieńczyła obchody rocznicowe.

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie nagród "Ambasador Tarnowa" oraz "Tarnowskich Wen". Laureatem tej ostatniej został dziennikarz Trójki - doskonale znany z audycji "Trójkowo, filmowo" oraz "Fajny film wczoraj widziałem" - Ryszard Jaźwiński !

- "Weny" to specyficzna nagroda, którą honorujemy dziennikarzy, którzy przyczynili się do wzrostu przestiżu i rozpoznawalności naszego miasta - mówi Prezydenta Tarnowa Ryszard Ścigała.

źr.
źr. tarnow.pl/fot. Paweł Topolski

Nagrodę Ryszardowi Jaźwińskiemu przyznano "za niebanalną i nienachalną promocję Tarnowskiej Nagrody Filmowej, kulturalnej wizytówki Tarnowa, na antenie radiowej Trójki, a także poza falami eteru" . - Pan Ryszard Jaźwiński od 1999 roku związany jest z tą jedną z ważniejszych imprez kulturalnych naszego miasta, informacje o niej prezentuje na falach eteru i przyczynia się do pokazania Tarnowa jako miejsca atrakcyjnego dla kinomanów, ludzi sztuki i tych, którzy chcą poznać najcieplejsze miasto w Polsce - podkreślił prezydent Ścigała.

 

"Ryszard Jaźwiński - jest jednym z najwybitniejszych znawców kina w Polskim Radiu. Od kilkunastu lat odwiedza Tarnów jako Juror Tarnowskiej Nagrody Filmowej . W trakcie trwania Nagrody nie tylko nadaje z Tarnowa festiwalowe studio a w nim rozmowy z filmowcami, ale także prowadzi spotkania z nimi tuż po projekcjach konkursowych w kinie Marzenie. Od lat stał się dobrym duchem Tarnowa, z którym współpraca dla wielu spośród nas zakończyła się przyjaźnią. Człowiek niezwykle skromny, profesjonalista z poczuciem humoru i dystansem do rzeczywistości. Wilki miłośnik kina. Mamy nadzieję, że przez to także i Tarnowa" - czytamy w serwisie internetowym miasta.

 

"Tarnowskie Weny" otrzymali także Marta Tutaj, która od lat współtworzy tygodnik "Temi" oraz Marcin Pulit - za skuteczne dążenia do podziału regionalnego Radia Kraków. Tytuł "Ambasadora Tarnowa"w tym roku otrzymał poseł Aleksander Grad.
Czytaj także

Święto polskiego kina w Tarnowie - tak było (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 20:00
Znamy już laureatów 25. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Festiwal, który odbywał się pod patronatem Trójki, przez cały tydzień relacjonował Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie życzę nikomu "miłego pokazu"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 17:27
- Mogę z czystym sercem polecić ten film, ale z całą pewnością nie idzie się na niego dla rozrywki - zapowiada Urszula Antoniak, reżyserka "Code Blue", który 13 stycznia wchodzi do polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tę historię każdy musi przetrawić sam

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 18:42
- Nie lubię, gdy w kinie na siłę próbuje się coś widzom wyjaśnić. Pozwólmy, by każdy sam dokończył sobie historię opowiedzianą w "Róży" - mówił w Trójce Marcin Dorociński.
rozwiń zwiń