3 dolary na 50. urodziny Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 05:45
Z okazji jubileuszu Programu Trzeciego 10 kwietnia do obiegu weszła srebrna moneta kolekcjonerska, która jest prawnym środkiem płatniczym na pewnej wyspie ...
Audio
  • Jak powstają monety - wizyta w Mennicy Polskiej cz. 1
  • Jak powstają monety - wizyta w Mennicy Polskiej cz. 2
Srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 3 dolary wydane na 50. urodziny Trójki
Srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 3 dolary wydane na 50. urodziny TrójkiFoto: fot. PR/W. Kusiński

Niepowtarzalna emisja! Pierwsza w historii moneta kolekcjonerska o międzynarodowym zasięgu, związana z ważnym, rocznicowym wydarzeniem w Polsce - upamiętniająca 50-lecie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wyjątkowość monety podkreślają: niecodzienny nakład: 3 333 sztuki; nominał: 3 dolary; wreszcie masa: 33,33 g.

W tym niezwykłym dniu na antenie Trójki nadaliśmy relacje z wybijania monety  (posłuchaj!) oraz rozmawialiśmy z Barbarą Jaroszek z Mennicy Polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji z wybijania monety! Proces powstawania można także zobaczyć na zdjęciach! Monetę można kupić na stronie sklep.polskieradio.pl, a także wygrać w Konkursie "Srebrne zielone" >>

Dodajmy, że trójkowa moneta jest  prawnym środkiem płatniczym na Niue - największej wyspie koralowej świata, którą w 1774 roku odkrył James Cook. 

Dane techniczne monety: 

Materiał – Srebro Ag925, średnica – 38,61 mm. Awers: w centralnej części monety – herb Niue Island - wizerunek królowej Elżbiety II. Rewers: W centralnym miejscu wizerunek mikrofonu radiowego. Powyżej logotyp Programu 3 Polskiego Radia. W otoku artybuty muzyczne w postaci instrumentów oraz nutek oraz napis: 50 LAT PROGRAMU 3 POLSKIEGO RADIA.

/

Czytaj także

Konkurs "Srebrne zielone"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 05:45
Weź udział w konkursie i wygraj srebrną monetę o nominale 3 dolary wydaną z okazji 50. urodzin Trójki.
rozwiń zwiń