Pochwal się swoim funduszem!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 08:55
Termin zgłaszania prac minął 10 listopada! Finał w popołudniowej audycji zapraszamy do Trójki 10 grudnia po godz. 17:00.
Europejski Bank Centralny rozluźnia politykę monetarną i  wprowadzi do obrotu miliardy euro
Europejski Bank Centralny rozluźnia politykę monetarną i wprowadzi do obrotu miliardy euroFoto: ecb.int

W ramach akcji współorganizowanej z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, między majem a listopadem, zrealizowaliśmy wiele interesujących audycji. Celem przyświecającym każdej z nich było pokazanie informacji o możliwości, jakie dają fundusze unijne.

We wrześniu w ramach "Dnia z …” Program 3 odwiedziliśmy i przygotowaliśmy relacje z wybranego miasta, które wzorcowo skorzystało z Funduszów Europejskich i dzięki nim rozkwitło. Dziennikarze Programu 3 pokazali przykłady wykorzystania dotacji, które gruntownie wpłynęły na jakość codziennego życia jego mieszkańców. Na tle miasta, w rozmowach z zarządcami i mieszkańcami, pokazane zostały przykłady w skali mikro dotyczące np. zagospodarowania przestrzeni publicznej typu, miejsca do wypoczynku, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Finał konkursu "Pochwal się swoim funduszem" – 10 grudnia 2012 roku w audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.05 - 19.00).

Zaproszenie do Kapituły konkursu "Pochwal się swoim funduszem" przyjęli prof. Elżbieta Mączyńska z SGH, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Jacek Jaworski (Wydział Koordynacji Promocji i Strategii Departament Informacji, Promocji i Szkoleń Ministerstwo Rozwoju Regionalnego) oraz ekonomista prof. Adam Noga. W kapitule zasiada także Wiktor Legowicz – ceniony dziennikarz ekonomiczny Trójki.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdą Państwo na stronie twojefundusze.polskieradio.pl.

Czytaj także

Dodatkowe środki na żłobki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 06:37
Ministerstwo rozwoju regionalnego chce przeznaczyć część unijnych funduszy na finansowanie żłobków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pochwal się swoim funduszem i wygraj nagrody!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 09:13
Trójka wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie dla beneficjentów unijnych funduszy, którzy zechcą pochwalić się, co osiągnęli dzięki wsparciu finansowemu z UE.
rozwiń zwiń