Pogromcy Mitów i dziennikarze Trójki na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:42
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik gromadzi ponad 100 tys. widzów. Co roku wystawcy przygotowują eksperymenty pod innym hasłem przewodnim. Tegorocznym leitmotivem była energia.
Audio
  • Atrakcje 16. Pikniku Naukowego
  • Marek Niedźwiecki: To niesamowite, że Piknik cieszy się aż taką popularnością
  • Energia pod każdą postacią na 16. Pikniku Naukowym
  • Deszcz nie przeszkodził - tysiące zwiedzających na Pikniku
Piknik Naukowy
Piknik NaukowyFoto: Robert Gardziński/Polskie Radio

Prof. Łukasz Turski, przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik, tak mówił w audycji "Do południa" o o temacie przewodnim 16. Pikniku Naukowego: - Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że energia to jest nasza kultura. Musimy mieć więcej energii już nie tylko po to, aby sobie zupę grochową ugotować.

Marek Niedźwiecki i Piotr Baron, którzy na Pikniku podpisywali płyty wydane z okazji 30-lecia Listy Przebojów Programu Trzeciego, byli pod wrażeniem, ile osób, mimo złej pogody, przyszło do Parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego . - To niesamowite, że Piknik cieszy się aż taką popularnością. Myślę, że to jest taki trochę dzień otwarty Polskiego Radia, a ludzie chcą dotknąć radia na żywo - mówił Marek Niedźwiecki. Na Pikniku można było także spotkać Kasię Stoparczyk, która podpisywała płyty wydane przez Polskie Radio dla dzieci.

Wśród wielu stanowisk na Pikniku znalazło się stanowisko Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. - Prezentujemy urządzenie służące do przykrycia kryptograficznego wszystkich istniejących radiostacji w wojsku - mówił w "Cyber Trójce" profJerzy Gawinecki.

Na Pikniku można było porozmawiać z Kari Byron, pogromczynią mitów i Markiem Lewney, czyli Doctor Rockiem, zwycięzcą pierwsze edycji FameLab - konkursu dla młodych naukowców, którzy w ciekawej i przystępnej formie opowiadają o pracy naukowej. Doktor Rock tłumaczył, co drgające struny mogą mieć wspólnego z największymi zagadkami wszechświata.

Wszystkie informacje dotyczące 16. Pikniku Naukowego znajdą Państwo na stronie pikniknaukowy.pl.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Co roku ściąga do Warszawy tłumy zwiedzających. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z nauką oraz koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy swojej codziennej pracy. Pokazują naukę w sposób zrozumiały dla odbiorców w różnym wieku, wykorzystując eksperymenty, pokazy, często także interaktywne eksponaty. 
Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne. W każdej edycji imprezy uczestniczy ok. 250 instytucji z Polski oraz z zagranicy.

Czytaj także

Dziś poznasz największe zagadki wszechświata!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 19:05
- Roboty zagęszczą całą przestrzeń, będzie można zobaczyć, jak się je tworzy od podstaw - opowiada Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń