Specjalny pokaz filmu "Ambasador" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 13:03
"Jeśli Kongo było jądrem ciemności, to ten kraj jest dodatkiem…" - tak mówi o Republice Środkowoafrykańskiej reżyser Mads Brugger, który w filmie "Ambasador" opowiada jak został… dyplomatą. Film pokażemy w Trójce już dziś.
Kadr z filmu Ambasador
Kadr z filmu "Ambasador"Foto: Fot. materiały promocyjne
/

Duński reżyser i dziennikarz Mads Brugger nawiązał kontakt z firmami sprzedającymi i uwierzytelniającymi tytuły (funkcje?) ambasadorów i konsulów. Dzięki dużym pieniądzom stał się przedstawicielem Liberii przy rządzie w Bangi. I rozpoczął nieprzyjemną grę z handlarzami diamentów…

Stworzony na kanwie tych wydarzeń film "Ambasador" to niesamowity, wciągający dokument, który ogląda się jak kolejną opowieść o przygodach Jamesa Bonda. Tyle tylko, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Brugger pokazuje, że skorumpowani we współczesnym świecie są wszyscy – i to na każdym poziomie.

"Ambasador" Madsa Bruggera bierze udział w konkursie Nagroda Millenium na tegorocznym Planete+ Doc Film Festival. Więcej o filmach pokazywanych w czasie festiwalu możecie Państwo przeczytać TU>>>

Film "Ambasador" zostanie pokazany w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej we wtorek, 15 maja, o godzinie 19.00. Po seansie – poświęcony filmowi "Klub Trójki", który poprowadzi Jerzy Sosnowski.

Ambassador, The / Ambassadøren, reż. Mads Brügger, Dania, 2011

Michał Nogaś

Czytaj także

13 najciekawszych z Planete+ Doc Film Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 10:30
Wybranie najważniejszych, najczęściej nagradzanych na świecie filmy z programu festiwalu nie było proste. Opisaliśmy 13 z około 160. Dziś rusza Planete+ Doc Film Festiwal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka na 9. Planete+ Doc Film Festival

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 09:19
Od soboty zapraszamy do słuchania relacji z warszawskiej części jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Planete+ Doc Festival - dokument siłą zwykłych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 20:34
To filmy z najdalszych i często najtrudniejszych miejsc na świecie. Trudno wybrać wątek przewodni z ogromnego programu festiwalu, ale sporo jest dokumentów o przemianach społecznych, o Arabskiej Wiośnie Ludów.
rozwiń zwiń