X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 15:00
Pierwszy dzień 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej należał do Trójki! Jak zapowiadała Magda Jethon, to było Opole na dobrym - Trójkowym - poziomie.
Audio
  • Trójka w Opolu
  • Katarzyna Borowiecka rozmawia z debiutantami wyłonionymi przez Trójkę - "Zapraszamy do Trójki" 1.06.2012
  • Janek Samołyk opowiada o przygotowaniach do koncertu Debiutantów w Opolu - "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" 1.06.2012
  • Katarzyna Borowiecka rozmawia z Anią Rusowicz i prowadzącymi koncert "Szalone lata 60!” - Wojciechem Mannem i Marcinem Mannem, "Zapraszamy do Trójki - popołudnie", 1.06.2012
Wojciech Mann w studiu Trójki
Wojciech Mann w studiu TrójkiFoto: Przemysław Goławski

- Po raz pierwszy w historii Trójka tak mocno angażuje się w Opole - podkreślała dyrektor Programu Trzeciego.

W piątek, 1 czerwca, Wojciech Mann wspólnie z synem Marcinem poprowadzi;i koncert "Szalone lata 60!”, w ramach którego m.in. Ewa Farna, Kamil Bednarek, Kasia Kowalska i Ania Rusowicz wykonali przeboje sprzed półwiecza w nowych aranżacjach. 

- Utwory pochodzą z lat, gdy Wojciech Mann pracował w Rozgłośni Harcerskiej Polskiego Radia, a później debiutował w Trójce, i mamy nadzieję, że podzieli się swoimi anegdotami oraz refleksjami, a jego syn, przedstawiciel nowego pokolenia, ma wejść z ojcem w polemikę - wyjaśniał reżyser koncertu Leszek Kumański.

 "Kora, Trójka i Debiuty - 30. urodziny Listy Przebojów” został przygotowany z okazji jubileuszu słynnej audycji. Poprowadzili go Marek Niedźwiecki i Artur Andrus. Wystąpili w nim debiutanci wyłonieni przez radiową Trójkę. Są to młodzi, zdolni i rokujący artyści, którzy fonograficznie już zaistnieli na polskim rynku muzycznym. Dołączył do nich tradycyjnie zwycięzca przeglądu talentów miasta Opole. Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści przygotowali swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.

- Podpowiadaliśmy debiutantom, co mogliby zaśpiewać, ale ostatecznie to oni dobierali repertuar. Piosenek w historii "Listy" jest bardzo dużo. Lepiej, żeby śpiewali takie utwory, które im pasują, niż narzucone piosenki. Będzie "Kryzysowa narzeczona", "Jutro możemy być szczęśliwi", "Białą flaga", "Ostatni", "Skóra", "Son of the Blue Sky", "Gdy nie ma dzieci" - wyliczał Marek Niedźwiecki.

- Ja mam zamiar być konferansjerem liniowym, towarzyszyć Markowi (bo to tak naprawdę święto "Listy") i zadawać kłopotliwe pytania: o to, jak wszystko się zaczęło i skąd czerpie pomysły. Najważniejsi oczywiście będą goście specjalni - uchylał rąbka tajemnicy Artur Andrus. Jak wyglądały próby do 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, dowiesz się słuchając całej rozmowy z Arturem Andrusem.

Tego wieczoru ze specjalnym mini-recitalem wystąpiła również Kora, której piosenka pojawiła się w pierwszym, historycznym notowaniu Trójki. Trzecim koncertem podczas pierwszego dnia Festiwalu był wyjątkowy przegląd piosenek legendy muzyki rockowej – zespołu Kult, który po raz pierwszy wystąpił na Festiwalu w Opolu. "KULTowePRZEBOJE” to recital największych przebojów grupy które zapisały się w świadomości wszystkich i które nazywane są "kultowymi” z uwagi na ich ponadczasowość.

Czytaj także

Już za dwa tygodnie startuje Festiwal w Opolu!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 16:00
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu organizowany jest już po raz 49. Impreza przez lata zyskała konkurencję, ale nie straciła ani trochę ze swojego poziomu i prestiżu. To zasługa nowego, przebudowanego Amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki na ponad 3600 miejsc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Trójką - na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 14:00
Od kilkunastu dni w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych powstają plany objazdów na autostradzie A2. Minister Infrastruktury Sławomir Nowak na razie nie chce zdradzać szczegółów.
rozwiń zwiń