X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biblioteka Trójki na Open’erze przyciągnęła tłumy!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 12:48
- Chyba nigdy wcześniej nasz namiot nie przeżywał takiego oblężenia. A wszystko dlatego, że pisaliśmy powieść i, wraz z Instytutem Książki, rozdawaliśmy… książki - podsumowuje pomysłodawca akcji Michał Nogaś.
Biblioteka Trójki i Instytutu Książki na Openerze
Biblioteka Trójki i Instytutu Książki na Open'erzeFoto: Fot. Marcin Zaborski

Pomysł stworzenia na festiwalu miejsca, w którym będzie można poczytać, zainteresować się twórczością polskich i zagranicznych pisarzy, a nawet zdobyć na własność jakieś literackie dzieło pojawił się kilka miesięcy temu. Doszło do tego w trakcie rozmowy Agnieszki Szydłowskiej i Michała Nogasia z przedstawicielami Instytutu Książki, którzy pomogli nam zdobyć (od kilkunastu wydawnictw) egzemplarze najpopularniejszych powieści, reportaży i dokumentów wydanych w ostatnich latach.

Bibliotekę otworzyliśmy pierwszego dnia Festiwalu (w środę) i od razu wzbudziła ona zainteresowanie. W brawurowy sposób spotkania ze słuchaczami prowadzili w niej Krystian Hanke, Paweł Sołtys i Marcin Zaborski, wspierani przez Monikę Sułkowską. Przez trzy dni – kilka godzin dziennie – kolejne osoby pisały z nami powieść. Jej bohaterem został 33-letni Mikołaj, uczestnik Festiwalu, który przybył do Gdyni i na dworcu kolejowym zorientował się, że zgubił karnet. Były niesamowite zwroty akcji, podróże w czasie i przestrzeni, były romanse i chwile zwątpienia – wszystko to na kilkuset kartkach zapisanych przez naszych słuchaczy w festiwalowym namiocie! Każdy, kto brał udział w naszej zabawie, mógł z wielkiego regału zabrać książkę, ostemplowaną pieczątkami Trójki i Instytutu Książki. Organizacja była znakomita, czuwały nad nią Anna Perek-Zaborska, Sylwia Hejj i Gabriela Darmetko. Festiwalową powieść zabraliśmy na Myśliwiecką i zastanawiamy się, jak wykorzystać literacki potencjał Trójkowiczów…

Ostatniego dnia Open’era "uwolniliśmy" książki. Każdy, kto tylko chciał, mógł wstąpić do naszego namiotu i zabrać ciekawą lekturę ze sobą. Na wielkim regale czekały dzieła takich pisarzy, jak Orhan Pamuk, Ryszard Kapuściński, Zadie Smith, John Maxwell Coetzee, Andrzej Stasiuk i wielu, wielu innych. Choć grzmiało i padało, a nad lotniskiem Kosakowo rozpętał się istny Armagedon, festiwalowicze cierpliwie czekali. W sumie rozdaliśmy ponad tysiąc książek!

Tak wielkie zainteresowanie naszą biblioteką daje wiarę w to, że ludzie wciąż chcą czytać! I że książka może być miłą pamiątką z festiwalu... muzycznego. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i za bycie z nami w Trójkowym namiocie. Mamy nadzieję, że akcję uda nam się kontynuować - także na innych festiwalach, o co wielokrotnie prosili słuchacze.

Dziękujemy Instytutowi Książki oraz wydawnictwom, które przekazały swoje publikacje. Organizatorom festiwalu jesteśmy wdzięczni za wsparcie. A działalność biblioteki na Open’erze podsumujemy w niedzielę (15 lipca) w audycji "Z najwyższej półki". Zapraszam od godziny 20.00,

Michał Nogaś

Czytaj także

Teatr Warlikowskiego i biblioteka na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:00
Trójmiejskie święto muzyki konsekwentnie rozszerza horyzonty. Tym razem w "Radiowym Domu Kultury" zaprosiliśmy do Gdyni na dwa spektakle warszawskiego Nowego Teatru oraz na spotkania festiwalowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
rozwiń zwiń