Mazdą na festiwal: z Trójki do Suwałk!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 10:00
- 3.. 2.. 1.. start! Niech blues będzie z Wami! - zawołał Trójkowy redaktor muzyczny Jan Chojnacki i kilkanaście pięknych kabrioletów odjechało spod siedziby Radia. Celem jest rozpoczynający się 12 lipca Suwałki Blues Festival.
Audio
Uczestnicy ubiegłorocznego rajdu Suwałki Blues Drift tuż przed startem, 11.07.2012
Uczestnicy ubiegłorocznego rajdu Suwałki Blues Drift tuż przed startem!, 11.07.2012 Foto: fot. PR/W. Kusiński

To najważniejsze i największe plenerowe święto muzyki bluesowej w Polsce oraz w  tej części Europy. W tym roku towarzyszącą mu imprezą jest Suwałki Blues Drift, czyli rajd Mazda MX5. W sumie weźmie w nim udział 19 załóg. W trakcie Festiwalu dokonają one objazdu Suwalszczyzny i zaprezentują się publiczności. Oficjalny start nastąpi 12 lipca spod suwalskiego ratusza, ale kilkanaście załóg wyjechało wspólnie z Warszawy, a dokładnie spod siedziby Trójki przy ulicy  Myśliwieckiej 3/5/7, już dzień wcześniej. Jak sami stwierdzili, był to bluesowy odjazd na festiwal. Życzymy szczęśliwej podróży!

W ramach jubileuszowej edycji Suwałki Blues Festival zaplanowano atrakcyjne otwarte koncerty plenerowe na dwóch profesjonalnych scenach; mniejsze występy na scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne oraz nocne preentacje klubowe połączone z jam sessions. Doskonałą muzyczną atmosferę zapewnią polskie, europejskie i światowe gwiazdy bluesa. Wszystko to odbędzie się w pełnej klimatu, zabytkowej starówce Suwałk, parku miejskim i klubach muzycznych w centrum miasta.

Więcej o imprezie odbywającej się pod patronatem Trójki znajdą Państwo TU>>>