Transmisje i relacje z Nowej Muzyki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 14:33
W ostatni weekend sierpnia Katowice ponownie zamienią się w muzyczną stolicę Polski. Zapraszamy do słuchania transmisji koncertów otwarcia i zamknięcia oraz codziennych relacji z festiwalu na naszej antenie!
Audio
  • Trójkowa ekipa zaprasza do Katowic na festiwal Tauron Nowa Muzyka 2012
King Krule
King Krule Foto: Fot.: Stop-klatka z teledysku do utworu "The Noose of Jah City"

"Najlepszy Mały Europejski Festiwal” – bo takim prestiżowym tytułem może poszczycić ten cykl imprez, odbywa się już po raz siódmy, w dniach 23 - 26 sierpnia na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach.
Gwiazdą koncertu otwierającego tegoroczną edycję Tauron Nowa Muzyka był bezkompromisowy kanadyjski pianista, kompozytor i raper, Chilly Gonzales, jedna z najważniejszych postaci we współczesnej muzyce pop, jazz i modern hip-hop, którego podczas katowickiego występu wspomogli muzycy cenionej Tyskiej Orkiestry Kameralnej Aukso, pod batutą Marka Mosia. Koncert był transmitowany na antenie Trójki.
Kolejnego dnia rozpocznie się główna część festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2012, w trakcie której można będzie zobaczyć i posłuchać między innymi amerykańskich mistrzów gitarowej psychodelii – Gang Gang Dance, żywe legendy neo-rocka i indie amerykański duet Beach House, niezmiernie brytyjską popularną grupę Hot Chip, czy klasyków tanecznej elektroniki – Mouse on Mars. W czasie festiwalu znajdzie się miejsce zarówno dla cieszącego się dużym powodzeniem dubstepu i drum n’bass, które to gatunki zaprezentują prawdziwi mistrzowie tego gatunku – Scuba i Morphosis, jak i dla bardziej awangardowych eksperymentów – ze swoją najnowsza płytą przyjedzie wymykający się wszystkim próbom zaszufladkowania Chris Clark, usłyszymy również niemiecką grupę Brand Brauer Frick Ensemble, grającą, jak sami mówią "akustyczne techno” z wykorzystaniem klasycznych instrumentów. Koncert tego ostatniego zespołu zostanie zarejestrowany i będzie emitowany na naszej antenie w późniejszym terminie.
Prawdziwą muzyczną perełkę organizatorzy przygotowali również na niedzielny koncert zamknięcia, który podobnie jak zeszłoroczny występ Jamie Woon’a, odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach. Zwieńczeniem tegorocznego Tauron Nowa Muzyka będzie kolejny niezwykle utalentowany i bardzo młody wykonawca z Wielkiej Brytanii, zaledwie 18 letni muzyk ukrywający się pod scenicznym alias King Krule. Jego koncert także będzie transmitowany na naszej antenie!
Transmisje i relacje z festiwalu Tauron Nowa Muzyka na antenie Trójki:

Czwartek, 23 sierpnia
 "Program Alternatywny" (19.00 -21.00), o godz. 20.00  transmisja koncertu Gonzalesa

Piątek, 24 sierpnia
"Fest Program" (12.00 -14.00)
"W Tonacji Trójki" (14.00 - 16.00)
"Offensywa" (22.00 - 24.00)

Sobota, 25 sierpnia
"Radiowy Dom Kultury" (12.00 - 15.00)
"Lista Osobista" (19.00 - 22.00)

"MO, czyli Mało Obiektywnie" (22.00 - 24.00)

Niedziela,  26 sierpnia
Podsumowanie festiwalu (20.00 - 22.00), w trakcie transmisja koncertu King Krule