Portugalski dzień w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 13:59
Czy fado poruszy czułe struny w duszy Polaka? Od czego Portugalczyk zaczyna dzień? Jak to jest deptać winogrona na wino? Już we wtorek radiowa Trójka zawita na drugim krańcu Europy, by odpowiedzieć na te trudne pytania.
Audio
Plaża w Lagos w regionie Algarve
Plaża w Lagos w regionie AlgarveFoto: fot. A. Bąkowska/PR

W Trójce bardzo lubimy podróżować! Byliśmy już i relacjonowaliśmy dla Państwa wydarzenia m. in. z Kairu, Korei Południowej, Damaszku, ChorwacjiPekinu.

W najbliższy wtorek, 30 października, wybierzemy się do Portugalii!
Już z samego rana w poranym paśmie "Zapraszamy do Trójki" nasza lizbońska korespondentka Adriana Bąkowska zajrzała Portugalczykom do talerza i sprawdziła, co typowy południowiec je na śniadanie. Zerknęliśmy również, o czym rozpisuje się tamtejsza prasa.

W audycji "Do Południa"  mówiliśmy między innymi o tym, co można usłyszeć w portugalskich rozgłośniach i czy można napisać dobrą piosenkę o... kryzysie. Próbowaliśmy też odpowiedzieć na pytanie "co to znaczy być Portugalczykiem".  Ada Bąkowska opowiadała również o niezwykłym doświadczeniu, jakim jest tradycyjne deptanie winogron. 

W popołudniowym paśmie "Zd3" (w godz. 16 - 19) weźmiemy pod lupę portugalski kryzys i zobaczymy, czy recesja i bieda rzucają się w oczy turystom odwiedzającym ten kraj. Opowiemy także o pięknych miejscach, o których mało kto wie - a szkoda.

Zapraszamy, będzie naprawdę portugalsko!

To właśnie z Lizbony wypłynął w swój rejs Kuba Strzyczkowski >>>

Czytaj także

Protesty w Lizbonie. 10 rannych policjantów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 08:01
Funkcjonariusze, którzy bronili dostępu do Zgromadzenia Republiki oraz siedziby premiera, aresztowali kilka osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalia opływa złotem i tonie w długach

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 11:51
To borykające się z kryzysem państwo ma jedne z największych rezerw złota na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalia dostanie kolejne 1,5 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 09:07
Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodził się na wypłatę pogrążonej w głębokim kryzysie Portugalii kolejnej raty kredytu w wysokości 1,5 mld euro - podała w czwartek agencja dpa.
rozwiń zwiń