X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Niedźwiecki: jestem "zabytkiem", ale to nie koniec!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 18:00
Nasz redakcyjny kolega, podczas uroczystej Gali Finałowej MediaTorów odebrał Studencką Nagrodę Dziennikarską w kategorii AuTORytet.
Audio
  • Marek Niedźwiecki AuTORytetem studentów dziennikarstwa
Marek Niedźwiecki
Marek NiedźwieckiFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

AuTORytet to nagroda za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. Wyróżnienie przyznają studenci dziennikarstwa z 18 polskich uczelni.

- Już wiem dlaczego dostałem tę nagrodę - otóż po napisaniu książki "Nie wierzę w życie pozaradiowe" odwiedziłem chyba wszystkie polskie uczelnie - skomentował z uśmiechem odbierając nagrodę. Wyraził także nadzieję, że nagroda "za całokształt" nie oznacza, że już czas wycofać się z pracy w radiu!

Tytuł przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku akademickim, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Na karcie do głosowania każdy z 10 tysięcy uprawnionych mógł wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu. Marka Niedźwieckiego młodzi ludzie wyróżnili za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

- Radio jest teatrem wyobraźni, jest cudowną instytucją, wielokrotnie mówiło się, że jest koniec radia, że internet, telewizja je wyprą, ale korki w dużych miastach przytrzymają nas jeszcze trochę przy życiu - żartował Niedźwiedzki.

Podczas Gali Finałowej MediaTorów przyznał, że największym "pasztetem" jaki zdarzyło mu się w radiu wykonać było przedstawienie Edyty Geppert jako Edytu Górniak, opowiadał czego go to nauczyło i przypomniał, że po 2 latach pracy na stanowisku wykładowcy Uniwersytet Jagielloński zrezygnował z jego usług. - Ale bardzo dziękuję za tę nagrodę, nie sądziłem, że studenci wiedzą, iż jest ktoś taki, jak Marek Niedźwiecki - podsumował.

Kategoria AuTORytet została powołana w 2010 roku. Jej pierwszym laureatem był także dziennikarz Trójki - Wojciech Mann.

Wśród nominowanych do MediaTorów 2012 znaleźli się także: Michał Owczarek w kategorii Akumulator, za toczenie walki z dominacją języka angielskiego w muzyce, za stworzenie przestrzeni dla muzyki, której nie sposób odkryć w żadnym innym miejscu oraz udowodnienie, że może ona być dużo bardziej rozrywkowa, niż ta, której słuchamy na co dzień i Marcina Gutowskiego - w kategorii Inicjator za cykl audycji, które odkryły całe bogactwo historii Trójki, przypominając, że jej największym skarbem zawsze byli wyjątkowi ludzie i ich barwne historie. Jednym słowem - za "Trójkę z dżemem - palce lizać"!

Z Polskiego Radia nagrodzony został także Tomasz Zimoch, dziennikarz radiowej Jedynki - w kategorii Akumulator.

>>>Więcej o nominowanych dziennikarzach Polskiego Radia

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z uczelni publicznych, wskazują oraz nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ i Stowarzyszenie MediaTory.

Marek Niedźwiecki – dziennikarz muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia od 1982 roku (z przerwą w latach 2007-2010). Autor popularnych audycji muzycznych: "Lista Przebojów Programu Trzeciego" (od 2010 roku wraz z Piotrem Baronem), "Top Wszech Czasów", "Markomania", "ABC Listy", a także "W tonacji Trójki" i "LP Trójka". Pomysłodawca serii płytowej "Smooth Jazz Cafe". Członek Akademii Muzycznej Trójki oraz Akademii Fonograficznej ZPAV. Przez kilka lat związany także z telewizją: prowadził m.in. program "Wzrockowa Lista Przebojów" w TVP 2 i "Listę Wszech Czasów" w MTV Classic.

Na stronie sklep.polskieradio.pl można kupić dwupłytowy album "Moja lista marzeń” zawierający wybór utworów, które Marek Niedźwiecki umieściłby na wymarzonej przez siebie Liście oraz album wydany z okazji 30-lecia Listy Przebojów Programu 3 - "Perły z Listy Przebojów Programu Trzeciego".

Czytaj także

Benefis Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2011 12:13
- Nie wiem, czy jest sens odpowiadać na jakieś pytania skoro wszystko jest w książce - powiedział Marek Niedźwiecki na początku poświęconego mu wieczoru. Jak się jednak okazało, on sam i zaproszeni goście mieli jeszcze wiele tajemnic do zdradzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chętnie podłożę nogę Niedźwiedziowi"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 17:20
- Będę miał przyjemność współprowadzić koncert jubileuszowy "Listy Przebojów" na festiwalu. Będę starał się Niedźwiedziowi pomagać, rękę podać, ale mam też nadzieję, że nawzajem sobie coś przykrego zrobimy - mówi Artur Andrus zapraszając do Opola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Trójki nominowani do MediaTorów!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 18:04
Dziennikarze Programu III Polskiego Radia: Michał Owczarek i Marcin Gutowski to kandydaci do nagród w 6. edycji plebiscytu MediaTory.
rozwiń zwiń