Trójka w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 09:31
Dziś Trójka zawitała do stolicy Niemiec. Odwiedzamy najpiękniejsze jarmarki, mówimy o najsmaczniejszych berlińskich przekąskach i o hipsterach, dla których Berlin jest europejską stolicą.
Audio
Gendarmenmarkt w Berlinie
Gendarmenmarkt w BerlinieFoto: Fot.: Flickr.com, lic. CC, simiant

W Trójce bardzo lubimy podróżować! Byliśmy już i relacjonowaliśmy dla Państwa wydarzenia m.in. z Kairu, Korei Południowej, Damaszku, Chorwacji, Pekinu, Portugalii.

Już dziś wybierzemy się do Berlina!

Święta coraz bliżej, a najlepiej widać to na niemieckich placach i ulicach. W Berlinie ruszają właśnie - jak co roku o tej porze - tradycyjne, bożonarodzeniowe jarmarki. I jak co roku odwiedzą je tłumnie mieszkańcy niemieckiej stolicy. A my razem z nimi wybierzemy się na ten najpiękniejszy - na Gendarmenmarkt.
W samym centrum miasta spróbujemy jak smakuje currywurst, a także pieczone kasztany, placki i pierniki. A na sam koniec oczywiście tradycyjny Glühwein, czyli dobrze doprawione grzane wino.
Oprócz jarmarków odwiedzimy też pchli targ przy Mauerparku, gdzie kupić można prawie wszystko. Bo kto by się spodziewał, że wśród używanej odzieży i płyt winylowych znaleźć można takie rarytasy jak filmy z nagraniami posiedzeń NRD-owskich komisji...
Porozmawiamy z turystami, których w ostatnich latach mocno przybywa, dowiemy się też, kim są hipsterzy i dlaczego Berlin jest ich europejską stolicą.
A na sam koniec zapytamy tutejszych ekonomistów, kiedy Polska gospodarczo przegoni Niemcy.

Berliński
Berliński pchli targ, fot.: Paweł Sołtys

Relacje z Berlina we wtorek, 27 listopada , w porannym i popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" (6.00 - 9.00 i 16.00 - 19.00) oraz w "Do południa" (9.00 - 12.00).
Zapraszamy  do słuchania!
Paweł Sołtys i Wojciech Szymański!

Czytaj także

Portugalski dzień w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 13:59
Czy fado poruszy czułe struny w duszy Polaka? Od czego Portugalczyk zaczyna dzień? Jak to jest deptać winogrona na wino? Już we wtorek radiowa Trójka zawita na drugim krańcu Europy, by odpowiedzieć na te trudne pytania.
rozwiń zwiń