X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święta jakich Polska nie znała!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 10:55
Gdzie w Boże Narodzenie czyta się najwięcej książek, przychodzi 13 niegrzecznych Świętych Mikołajów, składa się najdłuższe życzenia, a sąsiad jest bliższy niż rodzina? Sprawdzaliśmy w Trójce!
Audio

Na Kubie o Bogu i Świętach mówi się niewiele, rządzi czerwona flaga. Ale nie zawsze tak było. - Święta zniknęły z kubańskiego kalendarza w latach 70. Konsekwencją tego jest dzisiejsza sytuacja, w której ludzie wiedzą, że to dzień wolny, nie trzeba iść do pracy, ale nie mają pojęcia kim był Jezus Chrystus - opowiadają Jose i jego mama Francisca. Dzięki komu Kubańczycy mają wolny 25 grudnia i jak w trudnych warunkach udało im się pozostać ludźmi wierzącymi? Posłuchaj całej audycji "Tam, gdzie nie ma karpia".

Na innej wyspie - Islandii - prezenty wręcza się już 2 tygodnie przed Świętami. Najczęściej są to książki, ale ta tradycja nie wzięła się z umiłowania literatury, lecz ma bardziej praktyczne podłoże. Brzmi tajemniczo? Sprawę wyjaśniali Łukasz Karusta i Marcin Pośpiech. Posłuchaj.

- U nas najważniejsze jest danie jarskie, przyrządza się też zupę fasolową, jedno danie musi być gorące, drugie zimne. Niestety Gruzini przesadzają i hołdują zasadzie "im więcej, tym lepiej" - opowiada właściciel gruzińskiej restauracji David Gamtsemlidze. No i wino do każdej okazji! David złożył Polakom tradycyjne świąteczne życzenia, trochę to trwało ...

A "najwyższe" i zarazem "najmłodsze" Święta na świecie obchodzone są w Nepalu. Oficjalnie Boże Narodzenie wprowadzono dopiero w 2008 roku. A jak wyglądają Święta w największym katolickim kraju świata - w Brazylii? Podobno brakuje tu kolęd, ale ludzie bawią się najlepiej!

Czytaj także

Trójka w Tbilisi

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 14:46
Gruzja kojarzy nam się z najlepszym winem, pysznym jedzeniem, gruzińskimi tańcami, wspaniałymi górami i – najważniejsze – najdłuższymi na świecie toastami!
rozwiń zwiń