Tauron Nowa Muzyka Najlepszym Małym Festiwalem w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 16:18
Po raz drugi nagrodę European Festival Awards zdobył Tauron Nowa Muzyka. W tym roku to jedyny polski festiwal, który znalazł się wśród nagrodzonych.
Audio
  • - Czujemy swoją siłę! -mówi z radością współorganizator festiwalu Adam Godziek
Tauron Nowa Muzyka
Tauron Nowa MuzykaFoto: źr. festiwalnowamuzyka.pl

9 stycznia 2013 roku, podczas uroczystej ceremonii odbywającej się w holenderskim Groningen, organizatorzy VII edycji Festiwalu otrzymali statuetkę dla twórców Najlepszego Małego Festiwalu w Europie.

Trójka na Tauron Nowa Muzyka - wywiady, transmisje, zdjęcia >>

Dzięki głosom internautów z całej Europy, Tauron Nowa Muzyka odbywający się pod patronatem Trójki, wyprzedził tym razem tak doskonałe i zasłużone wydarzenia jak belgijski Absolutely Free Festival czy holenderski Vestrock. TNM jest jedynym polskim festiwalem, który znalazł się wśród nagrodzonych, choć nominowane były również tak zasłużone na polskim rynku muzycznym imprezy, jak Heineken Open’er Festiwal, Woodstock czy katowicki Off Festival. Po raz pierwszy wyróżnienie to festiwal otrzymał w 2010 roku.

- Od samego początku chcieliśmy pokazywać polskiej publiczności to, co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy - piszą organizatorzy na oficjalnej stronie festiwalu.

Nagroda potwierdza sukces przedsięwzięcia. - Tak olbrzymi odzew w czasie głosowania jest dla nas największa nagrodą i stanowi najlepszą motywację do przygotowania kolejnej edycji festiwalu, która zaspokoi wszystkie oczekiwania naszych wiernych fanów. Dziękujemy!

Festiwal Tauron Nowa Muzyka w 2013 roku odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w Muzeum Śląskim w Katowicach.

/
Zobacz więcej na temat: Europa mali Katowice POLSKA

Czytaj także

RDK rozdaje bilety na Trójkowe festiwale!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 00:45
W środę zaczyna się w Poznaniu Transatlantyk. Tydzień później - Nowa Muzyka w Katowicach. Za niecały miesiąc - jubileuszowe, bo 10. Sacrum Profanum w Krakowie. Wszystkie te festiwale odbędą się pod naszym patronatem! Wszędzie będą nasi wysłannicy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beach House: pozwalamy naszym piosenkom dojrzewać

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 16:00
- Nie wierzymy w to, że piosenkę trzeba od razu skończyć, zamknąć, nagrać, wyprodukować - mówili Agnieszce Szydłowskiej muzycy duetu Beach House.
rozwiń zwiń

Czytaj także

King Krule: pierwszy raz zagrałem na bis!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 01:05
Na jego debiutancką płytę czeka muzyczny świat. Genialny 18-latek swoim występem w Katowicach zamknął festiwal Tauron Nowa Muzyka 2012.
rozwiń zwiń