X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Andrus pokonał Adele i znalazł się na językach

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 09:12
"Myśliwiecka" - album z kabaretowymi piosenkami Artura Andrusa był najczęściej kupowaną płytą roku 2012 i uplasował się na pierwszymi miejscu zestawienia OLiS.
Audio
Artur Andrus
Artur AndrusFoto: Fot. materiały promocyjne

Płyta sprzedała się w ponad 60 tysiącach egzemplarzy. Na miejscu drugim wg OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video) znalazł się album Adele "21", który po raz pierwszy ukazał się jeszcze na początku roku 2011. Miejsce trzecie przypadło amerykańskiej wokalistce Lanie Del Rey i jej drugiemu albumowi "Born to Die".

Myśliwiecka, to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa Trójka, w której od 1994 roku, jako redaktor audycji rozrywkowych, pracuje Artur Andrus. Na płycie "Myśliwiecka" znalazły się piosenki głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych.
Kupując album na stronie sklep.polskieradio.pl otrzymasz Trójkową dwuzłotówkę >>>
Są wśród nich piosenki zarówno już znane ("Piłem w Spale, spałem w Pile", "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", "Cieszyńska"), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń "Dam ci ptaszka" wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo-skinowa "Glanki i pacyfki").
- Oczywiście nie wszystkie utwory na tej płycie związane są bezpośrednio z tytułową "Myśliwiecką" - wyjaśniał  Artur Andrus w audycji "Historia pewnej płyty" . - Ale ja jestem związany z Trójką od 1994 roku i tak naprawdę wszystko, co istotne w mojej karierze, właśnie tu się zaczęło - dodaje. Przecież nawet "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie" - największy obok "Piłem w Spale, spałem w Pile" przebój "radiowego barda" - powstała z okazji tysiąc pięćsetnego wydania Listy Przebojów Trójki, by wkrótce na nią trafić i wylądować na pierwszym miejscu.

Czytaj także

Andrus: jestem kolegą ze stajni Behemotha

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 18:00
Prawdziwa Czarna Helena nie lubi Andrusowej "Ballady...", on sam popsuł odtwarzacz w samochodzie Barona, a do tego wierzy, że wszyscy skini są w głębi duszy hipisami. O tym wszystkim opowiadali w Trójce twórcy i bohaterowie piosenek z płyty "Myśliwiecka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Andrus: Nie piłem w Spale, nie spałem w Pile, ale dostaję zaproszenia...

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 15:00
Popularny dziennikarz Trójki, kabareciarz i piosenkarz gościł w Polskim Radiu 24 by opowiedzieć o swojej bestsellerowej płycie "Myśliwiecka".
rozwiń zwiń