X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Czułe słówka", czyli debata walentynkowa w Trójce - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 17:48
To były niezwykłe Walentynki. W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się debata "Czułe słówka". O miłości rozmawiali politycy.
Audio
Czułe słówka - walentynkowa debata w Trójce. Spotkanie prowadzili Agnieszka Szydłowska i Michał Olszański. Gośćmi byli znani politycy: prof. Joanna Senyszyn (SLD), Robert Biedroń (RP), Jolanta Fedak (PSL), John Godson (PO), Beata Kempa (SP), Paweł Poncyljusz (PJN), Joachim Brudziński (PiS) i prof. Tomasz Nałęcz (Kancelaria Prezydenta RP). 14.02.2
"Czułe słówka" - walentynkowa debata w Trójce. Spotkanie prowadzili Agnieszka Szydłowska i Michał Olszański. Gośćmi byli znani politycy: prof. Joanna Senyszyn (SLD), Robert Biedroń (RP), Jolanta Fedak (PSL), John Godson (PO), Beata Kempa (SP), Paweł Poncyljusz (PJN), Joachim Brudziński (PiS) i prof. Tomasz Nałęcz (Kancelaria Prezydenta RP). 14.02.2Foto: fot. Andrzej BołdaniukSpotkanie prowadzili Agnieszka Szydłowska i Michał Olszański . Gośćmi byli znani politycy: prof. Joanna Senyszyn (SLD), Robert Biedroń (RP), Jolanta Fedak (PSL), John Godson (PO), Beata Kempa (SP), Paweł Poncyljusz (PJN), Joachim Brudziński (PiS) i prof. Tomasz Nałęcz (Kancelaria Prezydenta RP).

Rozmowa dotyczyła oczywiście uczuć: pierwszych miłości, listów, wyznań i sercowych cierpień. Naszych gości zapytaliśmy o to jak byli zdobywani i jak zdobywali? A także co szalonego zdarzyło im się zrobić z miłości? Niektóre wyznania były doprawdy... wstrząsające!
- Mój pierwszy raz był tak szalony, że postanowiłem powtórzyć to tydzień później. Powtórzyłem, ale na szczęście zaraz potem się nawróciłem - wyznał poseł Godson. A prof. Senyszyn dodała: - Ja też zrobiłam coś szalonego z miłości, 36 lat temu wyszłam za mąż!

Podobnie postąpił prof. Tomasz Nałęcz, z tym że w jego życiu, na drodze do małżeńskiego spełnienia stanęły dwie przeszkody: teść i ból zęba ...

/

Paweł Poncyljusz przyznał się, że jego pierwszą miłością była Niemka Ramona, a miłość kwitła tylko dzięki babciom, które tłumaczyły listy zakochanych. Jolanta Fedak zaś wolała mówić o miłości drugiej: - Poznaliśmy się zimą, wtedy kwitły krokusy, chodziliśmy w góry, aż zaczęły rosnąć tulipany. Potem zaczął się kwiecień i rosły konwalie, coś pięknego. Zaraz po nich... bez, a potem kasztany! Na ławce, w parku, kasztany dookoła... po kasztanach - piwonie. Na końcu, mili Państwo, to był czerwiec, gorąco, czerwona sukienka, czerwone kwiaty, czerwone róże - mówiła w zapamiętaniu.
Czy jedna z partii zmieni nazwę na Polska Jest Prawie Najważniejsza i dlaczego? Kto zaraził Joachima Brudzińskiego miłością do żeglarskiego świata? W jakich sytuacjach milknie Joanna Senyszyn. Dlaczego trzeba zwalczać język nienawiści i kto się bawił w pomidora? Kto z naszych gości słał telegramy do Trójki? To tylko kilka miłosnych prawd, które poznaliśmy 14 lutego na antenie Trójki.

Były też zadania w parach! Ale tego już nie da się opowiedzieć ... Zapraszamy do wysłuchania całej debaty!

O muzyczną stronę spotkania zadbali Katarzyna Groniec oraz Paweł Królikowski.

Czytaj także

Miłość według Herdzina - zobacz wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 06:30
Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau zaśpiewali piosenki skomponowane przez Krzysztofa Herdzina do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
rozwiń zwiń