Burza w Krakowie zatrzymała helikopter, ale nie orła!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
- Po burzy niebo nad Krakowem rozjaśniło się, ale śmigłowiec, który miał rozrzucić ulotki akcji "Orzeł może", nie mógł wystartować. Start został odwołany, ale akcja nie - powiedział Damian Kwiek, zapraszając jednocześnie na wyjątkowy, wieczorny koncert.
Audio
  • Paweł Pawlica o przygotowaniach akcji "Orzeł może" w Balicach pod Krakowem (Do południa/ Trójka)
  • Damian Kwiek o przygotowaniach do wieczornego koncertu "Orzeł może" (Orzeł może/ Trójka)
  • Damian Kwiek tłumaczy, dlaczego śmigłowiec w Krakowie nie wystartował (Orzeł może/ Trójka)
  • Damian Kwiek zapowiada wieczorne atrakcje koncertowe (Orzeł może/ Trójka)
  • Damian Kwiek i Paweł Pawlica opowiadają, jak burza uziemiła śmigłowiec oraz zapraszają na koncert (Orzeł może/ Trójka)
Na zdjęciu piloci i reporter Trójki Paweł Pawlica.
Na zdjęciu piloci i reporter Trójki Paweł Pawlica.Foto: Fot. Jukub Ociepa / Agencja Gazeta

W ramach inauguracji wielkiej akcji społecznej Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może"  w Krakowie ze śmigłowców rozrzucone miały być na Rynek Główny kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

Pogoda pokrzyżowała jednak plany i ze względów bezpieczeństwa, z powodu złej widoczności, śmigłowiec nie wystartował. - Były naprawdę bardzo kiepskie warunki, dlatego po konsultacji z biurem meteo nie zdecydowaliśmy się na wykonanie lotu. Ulotki są bardzo ładnie zrobione i szkoda, ale musiały pozostać w śmigłowcach - mówił kpt. Piotr Kozłowski.

Pogodowy psikus nie sprawi jednak wcale, że mieszkańcy Krakowa będą poszkodowani. Ulotki zostaną tam rozrzucone w innym terminie, bo akcja "Orzeł może" potrwa aż miesiąc. O nowym terminie zabawy będziemy Państwa informowali. Tym sposobem, także w stolicy Małopolski słuchacze i czytelnicy, którzy zbiorą najwięcej ulotek, będą więc mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami

Na szczęście są i dobre informacje. W Krakowie w ramach inauguracji akcji "Orzeł może" odbędzie się 2 maja specjalny koncert "Gwiazdy nad Małym Rynkiem". I, jak informowali nasi korespondenci, w tym wydarzeniu pogoda nie przeszkodzi. Podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 19.30, wystąpią: Krzysztof Piasecki oraz Jacek Wójcicki, który przeniesie słuchaczy w lata dwudzieste i trzydzieste minionego stulecia.

Damian Kwiek zdradził już kilka atrakcji, które wieczorem czekają na mieszkańców Krakowa i na wszystkich gości. - Jacek Wójcicki wjedzie na koncert specjalnym, zabytkowym Fiatem. A później będzie śpiewał arie operowe z balkonu - zapowiadał korespondent Trójki. Na Małym Rynku zabrzmią szlagiery polskiej piosenki. Wstęp na koncert jest wolny.

/

"Orzeł może" zawitał 2 maja także do Wrocławia , Poznania i Warszawy

W ramach akcji "Orzeł może" zostanie m.in. zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Metkę nr 1 stworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski a metkę nr 2 Pierwsza Dama, Małżonka Pana Prezydenta, Pani Anna Komorowska.

Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do "Wspólnej Metki", która będzie zaprezentowana 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji.

Więcej zdjęć z krakowskiej części akcji "Orzeł może" można zobaczyć na lokalnej stronie Gazety.pl. Wystarczy kliknąć tu.

Zobacz więcej na temat: Kraków Orzeł może Trójka

Czytaj także

2 maja pokażemy, co "Orzeł może"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 12:00
W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędą się specjalne happeningi, nie zabraknie konkursów z nagrodami i innych atrakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - zobacz teledysk do hymnu akcji!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 23:00
Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji "Orzeł może" powstała niezwykła piosenka. Możecie Państwo nie tylko jej posłuchać, ale obejrzeć nakręcony do niej teledysk oraz film zza kulis!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 20:30
- Narobimy trochę bałaganu, po to, żeby zatrzymać na chwilę Polaka, który może nie jest tak skory do uśmiechu, do tego, żeby optymistycznie spojrzeć na różne rzeczy. Dlatego w tak ekstremalny sposób zaczynamy akcję "Orzeł może" - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.
rozwiń zwiń