Poznań wzorowo zebrał ulotki "Orzeł może"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
2 maja w samo południe nad Poznaniem zrzucone zostały kolorowe ulotki promujące wielką akcję społeczną "Orzeł może". - Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki, które równie szybko wymienili na nagrody - relacjonował Łukasz Karusta.
Audio
  • Kuba Witkowski o przygotowaniach do startu śmigłowców (Do południa/ Trójka)
  • Łukasz Karusta i kpt. Jacek Wiącek opowiadają, jak zrzucane będą ulotki "Orzeł może" (Do południa/ Trójka)
  • Łukasz Karusta opowiada, jak wyglądało zrzucanie ulotek (Orzeł może/ Trójka)
  • Łukasz Karusta opowiada, jak szybko poznaniacy zebrali ulotki "Orzeł może" (Orzeł może/ Trójka)
  • Kuba Witkowski opowiada, jak wyglądał lot śmigłowcem (Orzeł może/ Trójka)
  • Poznaniacy opowiadają, jak wyglądało zrzucanie i zbieranie ulotek (Orzeł może/ Trójka)
  • Łukasz Karusta, Kuba Witkowski i piloci śmigłowców podsumowują poznańską część akcji "Orzeł może” (Orzeł może/ Trójka)
Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki Orzeł może
Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki "Orzeł może" Foto: Łukasz Karusta/ PR

W ramach inauguracji wielkiej akcji społecznej Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może" ulotki pojawiły się w okolicy Jeziora Maltańskiego. Były to materiały promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

- Spadające ulotki to był niesamowity widok. Nie spodziewałem się też, że one tak ekspresowo znikną.  Niektórzy łowili nawet z wody te, które tam wpadły. Jednak poznański porządek to jest to – relacjonował wysłannik Trójki. Łukasz Karusta dodał, że równie szybko i sprawnie udało się wymienić ulotki na Trójkowe gadżety.

Natomiast Kuba Witkowski leciał helikopterem, z którego zrzucone były ulotki. – Wszystko wyglądało bardzo majestatycznie, udało nam się zrzucić materiały w czterech podejściach. W sumie było to 400 tys. ulotek, a leciały dwie maszyny Mi-2. Na pokładzie było po dwóch pilotów i tzw. techniczny członek załogi, który w tym przypadku właśnie rozrzucał ulotki – opowiadał Kuba Witkowski.

Helikopter
Helikopter zrzucił ulotki w okolicy Jeziora Maltańskiego

Słuchacze i czytelnicy, którzy zebrali najwięcej ulotek, mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami . "Punkt zwrotny" ulotek został uruchomiony w namiocie "Gazety Wyborczej" przy mecie toru regatowego nad Jeziorem Maltańskim i będzie czynny w godz. 12.00 - 17.00.

"Orzeł może" zawitał 2 maja także do Wrocławia , Krakowa i Warszawy .

W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka nagradza uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej ilości ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić mieszkańcom zbieranie, torby na ulotki można było  odebrać w "punktach zwrotnych".

/

Poza tym Biuro Prezydenta Poznania rozdawało mieszkańcom flagi. Od 11.00 nad jeziorem Malta ponad tysiąc flag wydali pracownicy Urzędu Miasta i uczniowie 30 LO w Poznaniu. Tego dnia można zwiedzić poznański Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim za połowę ceny.

2 i 3 maja Stadion Miejski w Poznaniu zabłyśnie barwami biało-czerwonymi. Podświetlenie włączone zostanie około godz. 18.00.

W ramach akcji "Orzeł może" zostanie m.in. zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Metkę nr 1 stworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski a metkę nr 2 Pierwsza Dama, Małżonka Pana Prezydenta, Pani Anna Komorowska.

Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do "Wspólnej Metki", która będzie zaprezentowana 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji.

Zobacz więcej na temat: Orzeł może Poznań

Czytaj także

"Orzeł może" - zobacz teledysk do hymnu akcji!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 23:00
Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji "Orzeł może" powstała niezwykła piosenka. Możecie Państwo nie tylko jej posłuchać, ale obejrzeć nakręcony do niej teledysk oraz film zza kulis!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 20:30
- Narobimy trochę bałaganu, po to, żeby zatrzymać na chwilę Polaka, który może nie jest tak skory do uśmiechu, do tego, żeby optymistycznie spojrzeć na różne rzeczy. Dlatego w tak ekstremalny sposób zaczynamy akcję "Orzeł może" - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

600 tysięcy ulotek akcji "Orzeł może" spadło na Wrocław!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
2 maja, podczas inauguracji akcji "Orzeł może", setki tysięcy ulotek zostały rozrzucone na wrocławski Rynek i plac Solny. Za zebrane ulotki można było zdobyć m.in. fantastyczne Trójkowe gadżety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza w Krakowie zatrzymała helikopter, ale nie orła!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
- Po burzy niebo nad Krakowem rozjaśniło się, ale śmigłowiec, który miał rozrzucić ulotki akcji "Orzeł może", nie mógł wystartować. Start został odwołany, ale akcja nie - powiedział Damian Kwiek, zapraszając jednocześnie na wyjątkowy, wieczorny koncert.
rozwiń zwiń