X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznań wzorowo zebrał ulotki "Orzeł może"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
2 maja w samo południe nad Poznaniem zrzucone zostały kolorowe ulotki promujące wielką akcję społeczną "Orzeł może". - Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki, które równie szybko wymienili na nagrody - relacjonował Łukasz Karusta.
Audio
  • Kuba Witkowski o przygotowaniach do startu śmigłowców (Do południa/ Trójka)
  • Łukasz Karusta i kpt. Jacek Wiącek opowiadają, jak zrzucane będą ulotki "Orzeł może" (Do południa/ Trójka)
  • Łukasz Karusta opowiada, jak wyglądało zrzucanie ulotek (Orzeł może/ Trójka)
  • Łukasz Karusta opowiada, jak szybko poznaniacy zebrali ulotki "Orzeł może" (Orzeł może/ Trójka)
  • Kuba Witkowski opowiada, jak wyglądał lot śmigłowcem (Orzeł może/ Trójka)
  • Poznaniacy opowiadają, jak wyglądało zrzucanie i zbieranie ulotek (Orzeł może/ Trójka)
  • Łukasz Karusta, Kuba Witkowski i piloci śmigłowców podsumowują poznańską część akcji "Orzeł może” (Orzeł może/ Trójka)
Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki Orzeł może
Poznaniacy ekspresowo zebrali ulotki "Orzeł może" Foto: Łukasz Karusta/ PR

W ramach inauguracji wielkiej akcji społecznej Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może" ulotki pojawiły się w okolicy Jeziora Maltańskiego. Były to materiały promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

- Spadające ulotki to był niesamowity widok. Nie spodziewałem się też, że one tak ekspresowo znikną.  Niektórzy łowili nawet z wody te, które tam wpadły. Jednak poznański porządek to jest to – relacjonował wysłannik Trójki. Łukasz Karusta dodał, że równie szybko i sprawnie udało się wymienić ulotki na Trójkowe gadżety.

Natomiast Kuba Witkowski leciał helikopterem, z którego zrzucone były ulotki. – Wszystko wyglądało bardzo majestatycznie, udało nam się zrzucić materiały w czterech podejściach. W sumie było to 400 tys. ulotek, a leciały dwie maszyny Mi-2. Na pokładzie było po dwóch pilotów i tzw. techniczny członek załogi, który w tym przypadku właśnie rozrzucał ulotki – opowiadał Kuba Witkowski.

Helikopter
Helikopter zrzucił ulotki w okolicy Jeziora Maltańskiego

Słuchacze i czytelnicy, którzy zebrali najwięcej ulotek, mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami . "Punkt zwrotny" ulotek został uruchomiony w namiocie "Gazety Wyborczej" przy mecie toru regatowego nad Jeziorem Maltańskim i będzie czynny w godz. 12.00 - 17.00.

"Orzeł może" zawitał 2 maja także do Wrocławia , Krakowa i Warszawy .

W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka nagradza uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej ilości ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić mieszkańcom zbieranie, torby na ulotki można było  odebrać w "punktach zwrotnych".

/

Poza tym Biuro Prezydenta Poznania rozdawało mieszkańcom flagi. Od 11.00 nad jeziorem Malta ponad tysiąc flag wydali pracownicy Urzędu Miasta i uczniowie 30 LO w Poznaniu. Tego dnia można zwiedzić poznański Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim za połowę ceny.

2 i 3 maja Stadion Miejski w Poznaniu zabłyśnie barwami biało-czerwonymi. Podświetlenie włączone zostanie około godz. 18.00.

W ramach akcji "Orzeł może" zostanie m.in. zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby. Metkę nr 1 stworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski a metkę nr 2 Pierwsza Dama, Małżonka Pana Prezydenta, Pani Anna Komorowska.

Trzy najczęściej wybierane przez użytkowników zalety trafią do "Wspólnej Metki", która będzie zaprezentowana 4 czerwca, w dniu zakończenia akcji.

Zobacz więcej na temat: Orzeł może Poznań

Czytaj także

"Orzeł może" - zobacz teledysk do hymnu akcji!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 23:00
Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji "Orzeł może" powstała niezwykła piosenka. Możecie Państwo nie tylko jej posłuchać, ale obejrzeć nakręcony do niej teledysk oraz film zza kulis!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 20:30
- Narobimy trochę bałaganu, po to, żeby zatrzymać na chwilę Polaka, który może nie jest tak skory do uśmiechu, do tego, żeby optymistycznie spojrzeć na różne rzeczy. Dlatego w tak ekstremalny sposób zaczynamy akcję "Orzeł może" - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

600 tysięcy ulotek akcji "Orzeł może" spadło na Wrocław!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
2 maja, podczas inauguracji akcji "Orzeł może", setki tysięcy ulotek zostały rozrzucone na wrocławski Rynek i plac Solny. Za zebrane ulotki można było zdobyć m.in. fantastyczne Trójkowe gadżety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza w Krakowie zatrzymała helikopter, ale nie orła!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 11:00
- Po burzy niebo nad Krakowem rozjaśniło się, ale śmigłowiec, który miał rozrzucić ulotki akcji "Orzeł może", nie mógł wystartować. Start został odwołany, ale akcja nie - powiedział Damian Kwiek, zapraszając jednocześnie na wyjątkowy, wieczorny koncert.
rozwiń zwiń