X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Benefis Piotra Kaczkowskiego w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 12:03
– Podczas tego benefisu uświadomiłem sobie, że jeżeli się coś kocha i to robi, to po prostu wystarczy być – mówił Piotr Kaczkowski, legendarny prezenter muzyczny Trójki, który w marcu tego roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy przy mikrofonie.
Audio
  • Dzień, w którym Piotr Kaczkowski postanowił, że chce pracować w radiu ("50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego"- odc.1/Trójka)
  • Cały fenomen Minimaxu ("50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego"- odc.2/Trójka)
  • Najsmaczniejsze programy nadawane w Trójce w Wigilię i autorski cykl "Trzeszcząca Płyta" ("50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego"- odc.3/Trójka)
  • Jak wykuwała się audycja „Zapraszamy do Trójki ("50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego"- odc.4/Trójka)
  • Fragmenty audycji Piotra Kaczkowskiego z 1974 roku poświęconej premierze albumu "The Dark Side of the Moon" zespołu Pink Floyd ("50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego"- odc.5/Trójka)
  • Benefis Piotra Kaczkowskiego w Trójce
Artur Andrus prezentuje portret Piotra Kaczkowskiego swojego autorstwa
Artur Andrus prezentuje portret Piotra Kaczkowskiego swojego autorstwa Foto: PR/Wojciech Kusiński


Po specjalnym dniu na antenie Trójki poświęconym dziennikarzowi, teraz przyszedł czas na benefis Piotra Kaczkowskiego, który przez pół wieku kształtował muzyczne gusta kilku pokoleń Polaków. Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej a poprowadził je Artur Andrus.

Pierwszym gościem, który pojawił się w Trójkowym studiu był Kazik. –To ogromny zaszczyt występować na wieczorze poświęconym mojemu mentorowi, pierwszemu wychowawcy muzycznemu. Dzięki audycji Piotra Kaczkowskiego "Muzyczna Poczta UKF” po raz pierwszy zetknąłem się na poważniej z muzyką – mówił.

Magda Jethon, dyrektor Trójki, stwierdziła, że Piotr Kaczkowski jest jednym z twórców "najprawdziwszej magii radia". – Piotrze, dziękujemy Ci bardzo za te 50 lat przy mikrofonie i życzymy jeszcze bardzo wielu pięknych odkryć muzycznych – powiedziała.
Legendarny prezenter muzyczny Trójki przyznał, że jest wzruszony miłymi słowami. – Ten wieczór, który rozpoczął się od trzęsienia ziemi, dopiero eskaluje, trochę się boję, co za chwilę się może wydarzyć  – mówił w trakcie benefisu Piotr Kaczkowski.

50 lat minęło - jubileusz Piotra Kaczkowskiego >>>

Zbigniew Preisner zauważył, że Piotr Kaczkowski jest krytykiem, który cieszy się jak coś chwali, a rzadko kiedy coś gani. – To jest fantastyczna cecha – stwierdził kompozytor. A Maria Szabłowska przekonywała, że legendarny dziennikarz nigdy się nie myli. – Jak się zakocha w jakiejś muzyce, to znaczy, że to jest muzyka dobra, nawet jeżeli my jeszcze o tym nie wiemy – tłumaczyła dziennikarka Polskiego Radia.

Na scenie pojawili się także Maria Czubaszek, kabaret Ani Mru-Mru, Mirosław Czyżykiewicz, Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy oraz Grzegorz Turnau.

Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom >>>

Piotr Kaczkowski – popularny "Kaczor", legenda dziennikarstwa radiowego, dla wielu największy muzyczny autorytet, wielki popularyzator muzyki rockowej. Niemal od samego początku pracy zawodowej związany z Programem 3 Polskiego Radia. W Trójce prowadził m.in. takie audycje, jak: "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt", "M-3", "Minimax – wydanie dla fonoamatorów", "Minimax przed północą", "Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki", "Mój magnetofon", "Muzyczna poczta UKF", "Pół perfekcyjnej płyty", "Trzecia godzina", "W tonacji Trójki", czy sobotnie popołudniowe "Zapraszamy do Trójki”. W latach 1998-2000 dyrektor – redaktor naczelny Trójki.

Piotr Kaczkowski - najstarszy góral w Trójce >>>

Swoim nazwiskiem firmował płyty "MiniMax" (vol. 1-2), "Jazda obowiązkowa", "Muzyka różna i różniasta", "MiniMax pl" (vol. 1-6), "MiniMax pl Jarocin 2007", "Trzeszcząca płyta" (vol. 1-10). Autor trzech tomów wywiadów z największymi gwiazdami muzyki, przeprowadzonych podczas pracy w Trójce: "Przy mikrofonie", "42 rozmowy" oraz "Rozmowy trzecie" oraz tłumacz tomu wywiadów "Według The Rolling Stones".

Piotr Kaczkowski odznaczony przez prezydenta >>>

Laureat wielu nagród i odznaczeń, m.in.: Złotego Mikrofonu Polskiego Radia, Międzynarodowego Złotego Mikrofonu AKG dla Osobowości Radiowej Wszechczasów, "Mateusza" – Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia za popularyzację muzyki oraz Krzyża Kawalerskiego i Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania benefisu oraz specjalnego cyklu audycji Michała Margańskiego o najsłynniejszym głosie polskiego eteru pt. "50 lat przed mikrofonem. Jubileusz Piotra Kaczkowskiego".
Benefis odbył się 22 maja 2013 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany na antenie Trójki.

Czytaj także

Piotr Kaczkowski i jego wielka przygoda z radiem

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 09:45
- Przyszedł tu jako mały chłopczyk, zagrał na fortepianie i był zachwycony. Wrócił do domu, stanął przed rodzicami i powiedział: już wiem, co chcę robić! - opowiada córka Piotra Kaczkowskiego. Dziś świętujemy jubileusz 50-lecia pracy przed mikrofonem legendarnego prezentera muzycznego Trójki.
rozwiń zwiń