Diament Trójki dla Janusza Głowackiego!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 14:21
W 2012 roku po raz pierwszy wręczona została nagroda specjalna Talentów Trójki - Diament Trójki. Po raz pierwszy otrzymała ją jedna z najznakomitszych polskich aktorek - Krystyna Janda. W tym roku przyznamy ją pisarzowi Januszowi Głowackiemu.
Janusz Głowacki w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Janusz Głowacki w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Andrzej Bołdaniuk

Janusz Głowacki to prozaik, dramatopisarz, felietonista, scenarzysta, laureat licznych nagród. Ma za sobą emigrację, ale kilka lat temu powrócił do Warszawy, gdzie się urodził. W 2004 roku ukazała się jego autobiograficzna książka zatytułowana "Z głowy". Po sześciu latach została wydana książka swoiście korespondująca z poprzednią - "Good night Dżerzi".

Trójka od lat śledzi twórczość autora "Wirówki nonsensu".  Oba wcześniej wspomniane tytuły zostały przez nas zrealizowane w wersji dźwiękowej.

Zobacz wideo z benefisu Janusza Głowackiego w Trójce >>>

Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR.

Znamy finalistów tegorocznych Talentów Trójki >>>

Zobacz więcej na temat: Janusz Głowacki Talenty Trójki

Czytaj także

Diament Trójki dla Krystyny Jandy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 17:01
26 czerwca podczas gali wręczenia nagród w konkursie Talenty Trójki po raz pierwszy Kapituła Konkursu przyznała nagrodę specjalną - Diament Trójki. Otrzymała ją jedna z najznakomitszych polskich aktorek - Krystyna Janda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie Splendory wręczone!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 16:30
Nagrody Teatru Polskiego Radia powędrowały w tym roku do Magdaleny Zawadzkiej, Ireny Jun, Janusza Głowackiego oraz Piotra Mossa. Uroczysta gala odbyła się w Studiu S-2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska i Janusz Głowacki laureatami "Gustawów"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 16:42
Danuta Szaflarska została wyróżniona za całokształt twórczości, a Janusz Głowacki za "twórczość dramaturgiczną oraz wkład w upowszechnianie polskiej kultury na świecie”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń