Piknik Naukowy 2013. Dotknij magii radia!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 18:30
Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa plenerowa impreza promująca naukę w Europie.
Audio
  • Piknik Naukowy 2013: tego nie możesz przegapić!
  • Tłumy na Pikniku Naukowym Polskiego Radia
  • Piknik Naukowy 2013: Trójkowi dziennikarze sprawdzili jak wygląda piosenka! - relacja Marcina Pośpiecha (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Piknik Naukowy 2013: zobacz pierwszy Polski Pojazd Autonomiczny
  • Piknik Naukowy 2013: 200 stanowisk, blisko 1000 eksperymentów
  • Piknik Naukowy 2013: zainteresowanie piknikiem było ogromne!
Przyszłe pokolenie dziennikarzy Trójki?
Przyszłe pokolenie dziennikarzy Trójki?Foto: Radosław Pasterski

/

Wszyscy miłośnicy Programu 3 Polskiego Radia mieli okazję spotkać się z dziennikarzami Trójki.

Przyjdź na 17. Piknik Naukowy i odwiedź stanowiska Polskiego Radia

W namiocie Trójki, z którego reporterzy będą nadawać relacje, będzie można spotkać Marka Niedźwieckiego , Marcina Gutowskiego i Marcina Zaborskiego .

Dziennikarze promowali i podpisywali swoje wydawnictwa: Marek Niedźwiecki dwupłytowy album "Marek Niedźwiecki – moja lista marzeń" , Marcin Zaborski właśnie ukazującą się na rynku książkę "Biuro Myśli Znalezionych", będącą zbiorem dwudziestu rozmów, które powstały w czasie spotkań w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a Marcin Gutowski publikację "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" , opisującą w niezwykle zabawny sposób 50-letnią historię Trójki.

/

- Na razie spotykamy się z naszymi Słuchaczami, czytelnikami książek, ale za chwilę ruszamy w ten tłum, żeby zobaczyć co tu się tak naprawdę dzieje - opowiadał Marcin Zaborski. Marcin Gutowski zwrócił uwagę, że spore wrażenie robią fale dźwiękowe, które zmieniają się w ogień i można zobaczyć jak wygląda piosenka.

Piknik Naukowy 2013: tego nie możesz przegapić !

Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia - zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i prezentujące najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

/

Zapraszamy do odwiedzenia Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik oraz do słuchania na antenie Trójki relacji z tego wielkiego naukowego happeningu, który po raz 17. poprzez zabawę i fascynujące doświadczenia będzie popularyzował naukę w Polsce.

Zobacz więcej na temat: Piknik Naukowy 2013 Trójka

Czytaj także

Jak wygląda piosenka

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 16:54
Zobacz tańczące płomienie, poznaj podstawowe zasady fizyki i biofizyki.
rozwiń zwiń