"Wakacjo Leggins" - nowy letni cykl w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 17:21
W pierwszy lipcowy poniedziałek w porannym "Zapraszamy do Trójki" startuje nowy letni cykl audycji, zatytułowany… "Wakacjo Leggins".
Wakacjo Leggins - nowy letni cykl w Trójce
Foto: Glow Images/East News

"Wakacjo Leggins" to cykl audycji, które w krzywym zwierciadle przedstawią to wszystko, co kojarzy się z wakacjami. – Mękę pakowania się, podróży, opalania, zabaw i piosenek ogniskowych, walki z komarami, znoszenia obfitych opadów deszczu i inne letnie atrakcje pomogą ze stoickim spokojem znieść i opanować... najwięksi filozofowie i pisarze – ci, którzy już przed wiekami wiedzieli, że legginsy są modne – mówi autor audycji, Marcin Gutowski.

Skąd nazwa audycji? – Pierwszy jej człon – Wakacjo – luźno związuje ją z letnim wypoczynkiem, a drugi – Leggins – wskazuje, że są lekko naciągane – tłumaczy dziennikarz Trójki.
Premierowych odcinków można słuchać codziennie od poniedziałku do czwartku w porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.00 - 9.00)  już od 1 lipca.

/

Marcin Gutowski – dziennikarz Trójki od 2006 roku, autor m.in. jubileuszowego cyklu audycji z okazji 50-lecia Programu 3 "Trójka z dżemem – palce lizać" , a także książki o tym samym tytule, wydanej w listopadzie 2012 roku przez wydawnictwo Znak. Przygotowywał także program "Pępek świata"; obecnie prowadzi "Znaki zapytania" oraz przygotowuje materiały reporterskie do audycji "Zapraszamy do Trójki".

Zobacz więcej na temat: wakacje 2013

Czytaj także

Wielki sukces "Trójki z dżemem - palce lizać!"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:27
- Podczas pracy nad tym cyklem spotkałem się z więcej niż 100 osobami, a drugie tyle głosów, osób nieżyjących bądź byłych współpracowników, zabrzmiało z taśm archiwalnych - opowiada Marcin Gutowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gutowski zdradza przepis na "Trójkę z dżemem"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 16:00
– Rozmawiałem z osobami, które odeszły z Trójki na emeryturę 40 lat temu. One wciąż żyją sprawami stacji. Traktowały mnie jak młodszego kolegę z pracy – mówił Marcin Gutowski, autor książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i radiowego cyklu, o których mówimy dziś na antenie.
rozwiń zwiń