X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka opanowała Sopot. I tak już zostanie!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:14
U zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino otwarty został plac Radiowej Trójki. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał mistrz słowa i humoru - Wojciech Młynarski. W mieście przybyło sporo Trójkowych akcentów.
Audio
  • Magda Jethon o placu radiowej Trójki w Sopocie
  • Instrukcja obsługi Trójkowej budki (Do południa)
  • Jan Chojnacki zaprasza na wieczorne uroczystości w Sopocie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Piotr Stelmach zaprasza na koleje wydarzenia święta Trójki w Sopocie (LP Trójka)
  • Dyrektor Krzywego Domku Piotr Woronkowicz o "Ścianie sławy" (Muzyczna poczta UKF/ Trójka)
Marek Niedźwiecki podczas specjalnego wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego, prosto z Sopotu
Marek Niedźwiecki podczas specjalnego wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego, prosto z SopotuFoto: PAP/Piotr Pędziszewski

Sopot to kolejne, po Szklarskiej Porębie, Warszawie i Augustowie miasto, w którym Trójka w sposób szczególny zaznaczy swoją obecność. Tym razem nie będzie to ani nazwa ulicy, ani ławeczka, ale plac, który mieści się u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino.

– Wstęgę przetnie wspaniały artysta, autor wielu pięknych, kultowych słów - mistrz Wojciech Młynarski. Z tego się najbardziej cieszę – zapowiadała Magda Jethon, dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Gość honorowy Trójki przygotował na tę okazję specjalny wiersz, który także sam odczytał. Tak brzmiał bardzo obiecujący początek: Nie frunie za morze sójka, gdy gra Trójka. Nie naleje ciocia wujka, gdy gra Trójka. Dalej, jak to u Wojciecha Młynarskiego, było jeszcze bardziej przewrotnie i zabawnie... Całość znaleźć można tu.

Ekipa
Ekipa Trójki w Sopocie. Od lewej: Piotr Baron, Magda Jethon, Dariusz Bugalski, Mariusz Owczarek, Gabi Darmetko, Ela Walendzik, Justyna Mączka, Tomasz Żąda, Piotr Stelmach, Barbara Marcinik, Paweł Sołtys i Grażyna Mędrzycka.

Młynarski: piosenkę dla Skaldów napisałem w niecałą godzinę>>>
Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce - zobacz wideo!>>>

Program 3 przygotował z tej okazji dla mieszkańców Sopotu, turystów oraz słuchaczy Trójki wiele niespodzianek. 20 i 21 września właśnie na placu Radiowej Trójki można spotkać znakomitą ekipę dziennikarzy, a wśród nich: Marka Niedźwieckiego, Piotra Barona, Jana Chojnackiego, Piotra Metza, Barbarę Marcinik, Justynę Mączkę, Piotra Stelmacha, Tomasza Żądę, Mariusza Owczarka, Dariusza Bugalskiego, Pawła Sołtysa, Gabrielę Darmetko oraz Magdę Jethon.

Trójka na widoku i przy kawie

W piątek już od rana w specjalnym studiu na radiowym placu, na słuchaczy Trójki czekał Piotr Baron, który poprowadził z Sopotu LP3. Po południu Tomasz Żąda spełniał muzyczne życzenia mieszkańców Sopotu w Muzycznej Poczcie UKF, a wieczorem Marek Niedźwiecki z placu Radiowej Trójki poprowadził Listę Przebojów, podczas której nastąpiło oficjalne otwarcie placu z udziałem Wojciecha Młynarskiego.

Trójkowa
Trójkowa budka w Sopocie, fot: PR/ Trójka

Plac Radiowej Trójki nie jest jedynym miejscem w Sopocie, z którym kojarzyć się będzie Program 3. W kawiarni Zaścianek, przy ul. Haffnera 3 (tuż przy placu) można już napić się kawy, herbaty, czekolady, a nawet zjeść coś słodkiego, polecanego przez naszych dziennikarzy. W menu kawiarni znaleźć można Latte z gorącym mlekiem według Marka Niedźwieckiego, bananową kawę mrożoną Piotra Barona czy gorącą szarlotkę z lodami, którą mało obiektywnie kusi Mariusz Owczarek. Z kawiarni Zaścianek nadawane były również dwie audycje: 20 września "OFFensywa" Piotra Stelmacha, a 21 września "Jankomania" Jana Chojnackiego.

Odrobina Londynu nad morzem

Na placu Radiowej Trójki stanęła także angielska budka telefoniczna. – Londyn to światowa stolica muzyki. Każdy kiedyś marzył, by tam pojechać na koncert, czy kupić płytę. A najbardziej rozpoznawalnym symbolem Londynu – obok taksówki i Big Bena – jest oczywiście budka telefoniczna. Taksówki nie mogliśmy przywieźć, Big Ben jest za duży. A budka w sam raz. Można do niej wejść, schować się przed deszczem i zadzwonić do Trójki. Oczywiście z własnego telefonu komórkowego – mówiła dyrektor Magda Jethon.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie

Piotr Metz przyznał natomiast, że bardzo cieszy, że będziemy mieć "kawałek Anglii" w samym centrum Sopotu. – Mało tego, tuż obok budki są pasy i to nie takie zwykłe, ale takie same, jak w Londynie na słynnej ulicy Abbey Road , uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów – opowiadał. - Pasy będą prowadziły do radiowego szczęścia, czyli do Trójki - dodał Jan Chojnacki.

Piotr

Wyraźny ślad Trójkowy pozostał też w tzw. Krzywym Domku, czyli jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Sopotu. Są tam biura wielu firm, sklepy, a także klub i puby.

Krzywy Domek w niecodzienny sposób honoruje swych gości, bo tradycją tego miejsca jest zbieranie podpisów na tzw. "Ścianie Sławy” (obok na zdjęciu Piotr Stelmach tuż po podpisaniu się na ścianie).

– Dziękuję dziennikarzom Trójki, że także zgodzili się na podpisy. Ta ściana jest naszą atrakcją dla turystów. Zapraszamy wszystkich do Krzywego Domku, w samym centrum Sopotu i niedaleko od placu Radiowej Trójki – zachęcał dyrektor zarządzający Krzywego Domku Piotr Woronkowicz.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Sopotu i do wizyt na placu Radiowej Trójki.

(gs, mk, ei)

Zobacz więcej na temat: Sopot

Czytaj także

Trójkowa ławeczka zagra nową bajkę

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 10:25
Multimedialna ławeczka w Alei Radiowej Trójki odtwarza siadającym na niej dzieciom najpiękniejsze bajki czytane przez dziennikarzy Trójki. Od najbliższego poniedziałku usłyszeć będzie można "Jasia i Małgosię". Premiera bajki na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grająca ławeczka Trójki w Gdyni!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 15:24
- Jeśli Państwo będą w Warszawie, zapraszam do Alei Radiowej Trójki, a jeśli będą Państwo w Gdyni, zapraszam w okolice Infoboxu - mówił Piotr Baron tuż po odsłonięciu grającej ławeczki Trójki w Gdyni. Zapraszamy na spacer po gdyńskim Infoboxie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
rozwiń zwiń