Sacrum Profanum 2013 na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 15:00
Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części koncertu z muzyką Franka Zappy w wykonaniu Ensemble Modern.
Audio
Ensemble Modern
Ensemble ModernFoto: Michael Lwa/mat.promocyjne Sacrum Profanum

Od 14 do 22 września 2013 w Krakowie odbywa się Festiwal Sacrum Profanum. To międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę XX wieku i najnowszą, łączy muzykę poważną z innymi nurtami.

W sobotę 21 września po godz. 20 zapraszamy do wysłuchania transmisji pierwszej części koncertu Frank Zappa – Music from The Yellow Shark/Greggery Peccary and Other Persuasions w "Liście Osobistej" Piotra Metza (godz. 19.00 - 22.00).

Na krakowskiej scenie zostaną zaprezentowane najlepsze fragmenty ostatniego albumu wydanego za życia artysty "The Yellow Shark" oraz "Greggery Peccary & Other Persuasions", który Ensemble Modern ukończył już po śmierci Zappy.
Zapraszamy do wysłuchania cyklu Piotra Metza o Franku Zappie >>>

Czytaj także

Frank Zappa: całkowita wolność wyrażania siebie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 09:00
- Sam płacę muzykom, reżyserowi dźwięku, zapewniam studio, nawet kupuję taśmę. Jednym słowem finansuję całą płytę. Dzięki temu nikt mi nie mówi, że tekst nie jest dobry, że muzyka nie jest fajna, że coś jest zbyt dziwne - opowiadał Frank Zappa. W tym roku mija 20. rocznica śmierci genialnego artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syn Franka Zappy o nietypowym wychowaniu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 16:47
- Kiedy odwiedzałem domy przyjaciół, zauważałem, że nie mieli prawa swobodnie się wypowiadać, mówić, co ich gnębi, nawet jeżeli ich rodzice zajmowali się muzyką - wspominał Dweezil Zappa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sacrum Profanum wychowało sobie publiczność

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 18:51
– Ten festiwal stworzył publikę, która czeka na Sacrum Profanum. I niezależnie jak będzie się zmieniał, to ci którzy przychodzili słuchać współczesnej muzyki amerykańskiej, czy angielskiej, będą przychodzili na koncerty muzyki alternatywnej – opowiadał o Sacrum Profanum 2013 Jacek Hawryluk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Carlo Boccadoro: trudna muzyka nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 21:00
- Ludzie zrozumieją nawet najtrudniejszą muzykę, jeśli opowie się im, o co w niej chodzi - mówił w Dwójce Carlo Boccadoro, dyrygent zespołu Sentieri Selvaggi, który wystąpił na festiwalu Sacrum Profanum
rozwiń zwiń