Wojciech Młynarski otworzył plac Radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 20:11
- Najciekawsze programy publicystyczne, najlepszy radiowy kabaret i najwspanialsze melodie - to wszystko prezentuje Trójka, której i ja jestem ogromnie wdzięczny – powiedział Wojciech Młynarski podczas uroczystości otwarcia placu Radiowej Trójki w centrum Sopotu. Gość honorowy wieczoru przygotował też dla Trójki wyjątkową niespodziankę…
Audio
  • Wojciech Młynarski specjalnie na otwarcie placu Radiowej Trójki napisał wiersz
Wojciech Młynarski oraz dyrektor Trójki Magda Jethon podczas uroczystego otwarcia Placu Radiowej Trójki u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w Sopocie
Wojciech Młynarski oraz dyrektor Trójki Magda Jethon podczas uroczystego otwarcia Placu Radiowej Trójki u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino w SopocieFoto: PAP/Piotr Pędziszewski

Plac znajduje się u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino. W dniu otwarcia stanęło tam specjalne, plenerowe studio Trójki, pojawiła się też  wyjątkowa budka telefoniczna i bardzo charakterystyczne przejście dla pieszych. - Cieszymy się wszyscy, że Trójka jest z nami, bo wszyscy kochamy Trójkę – przywitała zgromadzonych Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie>>>

Dzień z Trójką w Sopocie>>>

Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie>>>

Dyrektor Trójki Magda Jethon podkreślała natomiast, że uroczystość jest szczególnie ważna co najmniej z dwóch powodów. - Po pierwsze dlatego, że otwieramy plac Radiowej Trójki właśnie w Sopocie, czyli w mieście, które postawiło na kulturę i sztukę, ale i na Trójkę. A drugi powód jest bardziej mój, powiedziałabym osobisty. Bardzo się cieszę, że w ceremonii udział bierze sam mistrz pięknego słowa Wojciech Młynarski. Nie przesadzę, jeśli powiem, że Trójka przetrwała wiele trudnych chwil dzięki Pana mądrym tekstom – mówiła Magda Jethon.

Wojciech
Wojciech Młynarski przecina wstęgę podczas uroczystego otwarcia Placu Radiowej Trójki, fot: PAP/Piotr Pędziszewski

 

Wojciech Młynarski także nie krył, że Trójka ma dla niego szczególne znacznie. - Powiem krótko: najciekawsze programy publicystyczne, wzbogacające myślowo, najlepszy radiowy kabaret i najwspanialsze melodie. To wszystko lat kilkadziesiąt prezentuje Trójka, której i ja jestem ogromnie wdzięczny – mówił tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi.

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce - zobacz wideo!>>>

Gość honorowy Trójki przygotował na tę okazję specjalny wiersz, który także sam odczytał. Tak brzmiał bardzo obiecujący początek: Nie frunie za morze sójka, gdy gra Trójka. Nie naleje ciocia wujka, gdy gra Trójka. Dalej, jak to u Wojciecha Młynarskiego, było jeszcze bardziej przewrotnie i zabawnie...

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku. To wyjątkowa okazja aby sprawdzić, jak wiersz Wojciecha Młynarskiego brzmi w interpretacji samego Mistrza Młynarskiego.

(ei)

Czytaj także

Sopot: Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 10:34
Wystawy, pokazy dawnych programów telewizyjnych i spotkania z artystami to elementy programu Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Jedną z najważniejszych atrakcji, z jaką zetkniemy się podczas wydarzenia będzie konkurs interpretacji utworów artysty. Festiwal już w weekend w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 12:03
Oprócz charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej na placu radiowej Trójki w Sopocie pojawiły się pasy – takie jak na londyńskiej Abbey Road, uwiecznionej na najsłynniejszej płycie Beatlesów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest song jakiego świat nie słyszał, czyli Piotr Bukartyk o Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 16:54
W piątek 21 września dziennikarze Trójki przenieśli się do Sopotu, gdzie powstał plac Radiowej Trójki. We wspólnym wyjeździe nie uczestniczył Piotr Bukartyk. - Żal rozdziera mi serce - przyznał i zaprezentował (z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka) wyjątkowy protest song.
rozwiń zwiń