X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Marcinik wśród laureatów Złotych Mikrofonów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 20:15
Znana słuchaczom Trójki m.in. z "Magazynu Bardzo Kulturalnego" Barbara Marcinik odebrała nagrodę Polskiego Radia Złoty Mikrofon 2013. Statuetki otrzymali także Beata Płomecka, Wiesław Szala, Zbigniew Krajewski oraz Marek Zwyrzykowski.
Audio
  • Ze znanymi słuchaczom Trójki laureatami Złotych Mikrofonów rozmawiała Ewa Dudzińska (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Barbara Marcinik ze Złotym Mikrofonem
Barbara Marcinik ze Złotym Mikrofonem Foto: W. Kusiński/PR

Uroczystość odbyła się 25 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Hanna Banaszak, której koncert uświetnił Galę, otrzymała Honorowy Złoty Mikrofon.

Barbarę Marcinik wyróżniono Złotym Mikrofonem "za przybliżanie w tysiącach audycji ludzi kultury, pokazywanie ich dorobku, życiowych pasji w sposób niekonwencjonalny, w rozpoznawalnym stylu i wielkiej kulturze prowadzenia”. W Trójce pracuje od 1985 roku,  była prezenterką - gospodynią "bloków programowych" ("Bez względu na pogodę" - przedpołudniowy!, "Trójka Bis" - wieczorny). Prowadziła koncerty (z okazji Dnia Ziemi - od 90 roku).  Jest autorka "Magazynu Bardzo Kulturalnego". Współpracuje także m.in. ze Sceną Teatralną Trójki oraz przygotowuje czytane na antenie lektury.

Scena Teatralna Trójki>>>

Magazyn Bardzo Kulturalny>>>

Powieści w Trójce>>>

Radiową nagrodę odebrała także dziennikarka, niestrudzenie tłumacząca słuchaczom Trójki i nie tylko zawiłą politykę Unii Europejskiej. Beatę Płomecką nagrodzono "za mistrzowskie relacjonowanie złożonych wydarzeń europejskich, rzetelność i dociekliwość w pracy korespondenta, wszechstronność dziennikarskich zainteresowań połączoną z doskonałym warsztatem twórcy radiowego".

Beata
Beata Płomecka z nagrodą Złoty Mikrofon 2013 (fot. W. Kusiński/ PR)

Wśród nagrodzonych znalazł się także Wiesław Szala, dzięki któremu m.in. słuchacze Trójki za pośrednictwem fal radiowych mogą przenosić się w najróżniejsze miejsca, by brać udział rozmaitych wydarzeniach dziejących się poza studiem. Wyróżnienie otrzymał "za absolutny profesjonalizm i zagwarantowanie słuchaczom Polskiego Radia – zawsze i wszędzie – dźwięku najwyższej jakości”.

Wiesław
Wiesław Szala ze Złotym Mikrofonem (fot: Wojciech Kusiński/ PR)

Zbigniew Krajewski został uhonorowany "za szczególną sumienność w realizacji celów Redakcji i Polskiego Radia, za wyjątkowy kontakt ze słuchaczami audycji prowadzonych na żywo oraz za gust, dbałość o czystość języka polskiego i najwyższej próby profesjonalizm”.

Natomiast Marek Zwyrzykowski odebrał Złoty Mikrofon "za wielkie zaangażowanie w pracy dziennikarskiej, ogromną wiedzę na temat muzyki współczesnej, szczególnie elektronicznej, i poszukiwanie często nieortodoksyjnych wątków w różnych kierunkach stylistycznych sztuki dźwięków; za życzliwość i serdeczność wobec artystów”. Nagrody wręczyli Andrzej Siezieniewski, prezes Zarządu Polskiego Radia, oraz Janusz Kukuła, główny reżyser Teatru Polskiego Radia – przewodniczący Kapituły Złotego Mikrofonu, która wyłoniła tegorocznych laureatów.

Ponadto Zarząd Polskiego Radia postanowił przyznać Honorowy Złoty Mikrofon Hannie Banaszak "za ponadczasową elegancję wykonania, niepowtarzalny styl i dobór repertuaru. Za wyjątkowy głos, którego barwa i ciepło ogrzewają serca najbardziej wymagających słuchaczy".

Laureaci
Laureaci Złotych Mikrofonów 2013 (fot: W. Kusiński/ PR)

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku. Nagroda została ustanowiona i po raz pierwszy przyznana w 1969 roku. Członków Kapituły Złotego Mikrofonu powołuje Zarząd Polskiego Radia spośród laureatów poprzednich edycji konkursu.

Honorowy Złoty Mikrofon przyznawany jest okazjonalnie od 2002 roku przez Zarząd Polskiego Radia osobowościom radiowym – pracownikom i współpracownikom Polskiego Radia – za wybitne zasługi dla radia publicznego.

Czytaj także

Rita Gombrowicz i "Kronos" Witolda Gombrowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 23:45
Rita Gombrowicz gości po raz kolejny w Polsce, uczestnicząc w premierze publikacji tajnych zapisków Witolda Gombrowicza, które zatytułował on "Kronos". W "Klubie Trójki" opowiadała o tych tajnych zapiskach, które tworzą swoiste "kalendarium" życia autora "Ferdydurke".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Trójki czytają dzieła Fredry

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 11:52
W związku z akcją "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro” dziennikarze radiowej Trójki przygotowali dla Słuchaczy konkurs, w którym sami przeczytali kilka popularnych dzieł pisarza. Zapraszamy do słuchania i odgadywania nie tylko co, ale także kto czyta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Głowacki i Borys Szyc czyli "Przyszłem" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 16:04
To jest wydarzenie. Najnowsza książka Janusza Głowackiego zawiera wszystko to, co u autora "Wirówki Nonsensu” lubimy najbardziej, ale zarazem pojawiają się w niej nowe wątki. Jest więc i śmiesznie (mnóstwo anegdot) i strasznie (nasza najnowsza historia), ale też … wzruszająco.
rozwiń zwiń