Już jest "Karp Story 2013". Zobacz teledysk!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:10
- Wszyscy ćwiczyli od rana do wieczora. Zmagali się z głoskami dźwięcznymi, bezdźwięcznymi, ze skomplikowaną linią melodyczną. Przez wiele dni pracowali w pocie czoła , aby powstała piosenka Przyjaciół Karpia – opowiada Kuba Strzyczkowski.
Audio
  • Premiera świątecznego "Karpia". Odsłaniamy kulisy! (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Kadr z teledysku do piosenki  Karp Story 2013
Kadr z teledysku do piosenki "Karp Story 2013"Foto: Polskie Radio

- Kolega Baron jest uzdolniony legendarnie, jego poczynania mnie nie zaskakują, co do swoich mam pewne obawy – dodaje.

- Będąc w studiu i śpiewając nabieram wielkiej pokory dla artystów, dla wykonywania zawodu pieśniarza, to naprawdę nie jest łatwe. Trzeba się skupić  - przyznaje Piotr Baron. Wojciech Mann co roku przygotowuje się w specjalny sposób do nagrania - Zawsze przed nagraniem wychodzę na łąkę i wykrzykuję różne słowa z wiatrem, pod wiatr i łapię formę – zdradza.

Autorem muzyki jest Piotr Bukartyk, a słowa napisał razem z nim Kuba Strzyczkowski.

Od 21 lat radiowa Trójka wspiera potrzebujących, pozyskując środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. Utwór "Karp Story 2013" znalazł się na specjalnej płycie "Święta bez granic 2013”, która jest do kupienia w dobrych sklepach muzycznych, a także na sklep.polskieradio.p l.

W tym roku, pod hasłem "Święta bez granic", Trójka wraz z Fundacją SYNAPSIS będzie wspierać program wykrywania autyzmu u niemowląt i małych dzieci.

Karp 2012 - zobacz teledysk>>>
Nieodłącznym elementem akcji "Święta bez granic" są także coroczne aukcje niezwykłych przedmiotów, podarowanych Trójce przez znane osoby. Licytacje będą odbywać się w grudniowe piątki (6, 13, 20 grudnia) na antenie Programu 3 w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki” , a poprowadzi je Kuba Strzyczkowski.

Święta bez Granic 2013 - kup płytę>>>
Całkowity dochód ze sprzedaży płyty "Święta bez granic 2013” oraz aukcji zostanie przekazany na budowę pierwszego w Polsce przesiewowego programu wykrywania autyzmu u niemowląt i małych dzieci. (Numer konta Fundacji SYNAPSIS: BNP Paribas Bank Polska SA 91 1600 1169 0003 0132 3566 4161).

Co trzeba wiedzieć o autyzmie? Przede wszystkim to, że wprowadza zmysły w błąd (co jest skutkiem nieprawidłowej pracy mózgu): oczy mogą widzieć zamazany obraz, uszy – zamiast słów – mogą słyszeć niezrozumiały szum, a skóra nie czuje, że wrzątek parzy.
Autyzm – zdaniem ONZ – to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, obok raka, cukrzycy i AIDS. Jego skutkiem może być ciężka niepełnosprawność. Liczba najmłodszych, u których stwierdza się autyzm, rośnie, a świadomość, czym jest to zaburzenie rozwoju, wciąż jest niewystarczająca. Aż 15% wcześnie zdiagnozowanych maluchów ma szansę na samodzielne życie w przyszłości, a u pozostałych można znacznie ograniczyć skutki niepełnosprawności.

Więcej informacji o akcji na stronie swietabezgranic.pl
Lista utworów – "Święta bez granic":
1.    "Karp Story 2013" (muz. Piotr Bukartyk, sł. Piotr Bukartyk, Kuba Strzyczkowski) – Artur Andrus, Piotr Baron, Katarzyna Borowiecka, Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Halina Wachowicz oraz chór dziennikarzy Trójki, Piotr Bukartyk, Kwartet Rampa;
2.    "Będzie kolęda" (muz. Andrzej Zieliński; sł. Wojciech Młynarski) – Mela Koteluk i Tomek „Serek” Krawczyk;
3.    "Najważniejszy dzień" (muz. Sławomir Wierzcholski; sł. Sławomir Wierzcholski) – Piotr Baron i Korniki;
4.    "Nazywali go Marynarz" – szanta narciarska (muz. Łukasz Borowiecki; sł. Artur Andrus) – Artur Andrus i Wrak Człowieka;
5.    "Gwiazda" (muz. Jaromír Nohavica; sł. Jaromír Nohavica, tłum. Renata Putzlacher) – Jaromír Nohavica;
6.    "3 sny o tym samym" (muz. Myslovitz; sł. Myslovitz) – Myslovitz;
7.    "Bridge" (muz. Dawid Podsiadło, Bogdan Kondracki; sł. Dawid Podsiadło) – Dawid Podsiadło;
8.    "Ale nie zabrali mnie" (muz., sł. Piotr Bukartyk) – Piotr Bukartyk;
9.    "Na otwarcie Placu Trójki" (wiersz) – Wojciech Młynarski;
10.   "Śnieżka" cz. 1–12 – "Śnieżka” Braci Grimm w przekł. Marcelego Tarnowskiego z tomu "Andresen, Grimm. Dla dorosłych i dla dzieci Baśnie wybrał Program Trzeci”, wyd. Znak Emotikon, Kraków 2012 (reż. dźwięku Andrzej Brzoska, muz. Piotr Salaber, oprac. tekstu i reż. Barbara Marcinik, wyst. dziennikarze Trójki).

Czytaj także

Finał licytacji. Dzięki Słuchaczom zebraliśmy 46 tys. dla dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:37
Państwo jak zwykle nie zawiedli! Na naszej antenie zakończyła się licytacja na rzecz ciężko chorych dzieci z Zakładu Leczniczo - Opiekuńczego w Piszkowicach.
rozwiń zwiń