Mikołaj z Trójką na Narodowym. Dziękujemy! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 18:33
Śnieg i wiatr nie przestraszyły słuchaczy Trójki. To była wyjątkowa Lista Przebojów, z występami na żywo wprost ze Stadionu Narodowego. Dziękujemy za wspólny, niezapomniany wieczór!
Audio
  • Marcin Herra i Magda Jethon witają słuchaczy Trójki na Stadionie Narodowym (Lista Przebojów Trójki)
  • Michał Gąsiorowski i Piotr Stelmach rozmawiają ze słuchaczami (Lista Przebojów Trójki)
  • Słuchacze Trójki biją rekord w graniu "Deszczów niespokojnych" na suwakach (Lista Przebojów Trójki)
Marek Niedźwiecki podczas wspólnego, finałowego śpiewania Karp Story 2013 na zakończenie Mikołaja z Trójką na Narodowym
Marek Niedźwiecki podczas wspólnego, finałowego śpiewania "Karp Story 2013" na zakończenie Mikołaja z Trójką na Narodowym Foto: PAP/Tomasz Gzell

Za nami cała moc atrakcji. Występy gwiazd muzyki, świąteczne konkursy, a także... bicie rekordu świata przy pomocy suwaków!

W ten wyjątkowy grudniowy piątek na warszawskim stadionie można było nie tylko zobaczyć prowadzących Listę Przebojów Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego , ale także usłyszeć na żywo największe gwiazdy polskiej estrady wykonujące swoje, notowane na Liście piosenki. Na płycie Stadionu Narodowego wystąpili m.in. Anna Maria Jopek, Stanisław Soyka, Wojciech Waglewski, Fisz i Emade, Myslovitz, Artur Andrus, Piotr Bukartyk i grupa Red Box .

Słuchacze, jak zwykle, nie zawiedli. Podliczyliśmy. Na Stadion Narodowy przyszło 10 tysięcy fanów Trójki. Dziękujemy!

/

A tak w szczegółach wyglądał Mikołaj z Trójką na Narodowym :

22.01 Na wielki finał dziennikarze Trójki wspólnie zaśpiewali "Karp Story 2013", czyli tegoroczny hymn akcji "Święta bez granic" . Zebrani na płycie Słuchacze nagrodzili ich gromkim "dziękujemy". "Dziękujemy" rozległo się także ze sceny.

21.30 Zespół Myslovitz znalazł sposób na dodatkowe rozgrzanie publiczności. Pomogły telefony komórkowe. I tak, dodatkowo podświetlona płyta stadionu, kołysała się w rytm piosenki "Telefon".

/

21.25 Prowadzący Listę Przebojów Trójki ogłaszają: jest nas 10 tysięcy! Niewiarygodnie energetyczny tłum ludzi!

/

21.15 Okazuje się, że nawet dla artystów ta impreza jest zaskakująca. Artur Andrus wyszedł na scenę, żeby wykonać swój przebój "Piłem w Spale, spałem w Pile". Publiczność jednak zmusiła go do bisów. I tym sposobem doszło do jedynego w swoim rodzaju wykonania ballady o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie. W jednej ze zwrotek piosenki pojawił się nawet motyw Stadionu Narodowego...

/

20.30 Mamy to! Wszyscy na Stadionie Narodowym przyłączyli się do Michała Gąsiorowskiego i Piotra Stelmach a i razem pobili rekord w graniu na suwakach utworu "Deszcze niespokojne".

Pomysł nietypowego rekordu ma związek z reklamą Trójki, w której w brawurowy sposób na suwakach grają Artur Andrus, Zbigniew Zamachowski i Dawid Podsiadło.

Zabawa suwakowa trwa. Cały czas można próbować swoich sił w naszym suwakowym teście na Facebooku. Szczegóły znaleźć można TU .

/

20.20 Mikołaj z Trójką opanował cały Narodowy! Na płycie trwa Lista, a w pomieszczeniach na galerii stadionu gry i zabawy dla dzieci. Ale i dorośli znajdą tam coś dla siebie. I nie chodzi tylko o pyszne, gorące naleśniki...

/

20.05 A na scenie naprawdę gorąco. Był już Stanisław Soyka, była Anna Maria Jopek i Piotr Bukartyk. Na Narodowym zagrał też specjalny gość zagraniczny - zespół Red Box.

/

19.50 Mikołaj z Trójką to niezwykła okazja do pamiątkowych zdjęć. Słuchacze Trójki bardzo chętnie rozmawiali i fotografowali się z ulubionymi dziennikarzami. Oblegany był także specjalny namiot z tzw. ścianką. Wystarczyło kilka sekund, żeby poczuć się jak VIP i jeszcze wyjść z zabawnym zdjęciem.

/

19.30 A w "Sklepiku Walendziku" cały czas kolejki. Można kupić gadżety Trójki (w tym płyty, bluzy, kalendarze i kultowe kubki Trójki), ale przede wszystkim spotkać niezawodną ekipę sklepikową. Pracy dużo, na szczęście z pomocą przyszedł aktor Paweł Królikowski.

/

19.05 I stało się! Piotr Baron i Marek Niedźwiecki uroczyście ogłosili start Listy Przebojów Programu Trzeciego prosto z Narodowego! Gdyby komuś powodów do radości było mało,  dyrektor Trójki Magda Jethon ogłosiła, że Program Trzeci otrzymał tytuł Honorowego Rzecznika Fair Play . No to świętujemy dalej!

A kto przed wielkim finałem chciałby sprawdzić, jak układały się poprzednie notowania listy wszystkie niezbędne informacje znajdzie tu: Lista Przebojów Programu Trzeciego.

/

18.43 Michał Gąsiorowski i Piotr Stelmach dbają o to, żeby na stadionie nikt nie zmarzł. Była już próba bicia rekordu świata w graniu na suwakach, były występy chórów, były konkursy. Niezmiennie jest energia!

/

18.15 Najmłodsze Panie i odważnych Panów zapraszamy na wyjątkowy makijaż. Wyjątkowy, jak Mikołaj z Trójką! Wszyscy szykują się na godz. 19! Bo właśnie wtedy zaczynamy naszą Listę Przebojów. Wyjątkową, bo prosto z Narodowego!

/
17.55 Mikołaj pamięta o najmłodszych. Na dzieci czekają gry, zabawy, konkursy, a nawet warsztaty przygotowywania ozdób świątecznych. Na galerii stadionu jest gwarno i głośno, słychać śmiech i pisk (w zależności od tego, czy ktoś akurat przegrał, czy wygrał w wybranym konkursie..)
A kto będzie dość odważny, może sam przekazać Mikołajowi listę świątecznych życzeń prezentowych. Niestety, Mikołaj, jak to Mikołaj, nie spełnia marzeń za darmo. Trzeba przynajmniej zaśpiewać, na przykład "Karp Story 2013".
/

Dach stadionu został zamknięty, więc nie trzeba się obawiać o temperatutrę. Szczególnie, że ta, z każdą minutą wzrasta dzięki kolejnym osobom, które przychodzą na stadion. Mikołaj Z Trójką na Narodowym to też świetna okazja, żeby zwiedzić ten wyjątkowy obiekt.

/

 

17.30 Jest zima, więc musi być  śnieg. Jest śnieg, więc muszą być górale. Najlepiej grający! Taka orkiestra tylko z Trójką i tylko na Narodowym! Z przytupem zaczynamy zabawę w ramach Mikołaja z Trójką na Narodowym.

/

(ei, mp)