Wielki finał Brave Kids 2015 we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 09:45
Jedna scena i 114 młodych artystów z 4 kontynentów. Tak intrygujące połączenie różnych tańców i tradycji można zobaczyć tylko podczas finałowego spektaklu projektu Brave Kids. Już 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Finał Brave Kids 2014
Finał Brave Kids 2014Foto: Filip Basara

W 6. edycji projektu Brave Kids bierze udział 19 grup artystycznych z 16 krajów i 4 kontynentów – w sumie 114 dzieci m.in. z Nepalu, Maroka, Burundi, Indii, Ukrainy i Polski. Młodzi artyści przebywają w Polsce od 20 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali w  domach polskich rodzin we Wrocławiu, Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania i Przemyślu. Brali udział w warsztatach, spektaklach, paradach i spotkaniach. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Zagórzu Śląskim koło Wałbrzycha.

– Spektakl finałowy to kwintesencja Brave Kids. Dzieci z różnych stron świata przedstawiają efekt wspólnych warsztatów artystycznych. Już po raz kolejny czeka nas intrygujące wydarzenie. Nasi młodzi artyści są niezwykle otwarci i twórczy. To, co dla nas jest kompletnie zaskakujące, dla nich jest swobodną inspiracją  – mówi Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids. 

Finał Brave Kids 2014, foto: Filip Basara Finał Brave Kids 2014, foto: Filip Basara

Brave Kids wiedzą, jak połączyć dynamiczne style tańca z Brazylii z tradycjami buriackimi lub starodawne tańce hinduskie ze sztuką cyrkowców z Sankt Petersbuga lub Estonii.

– Finały Brave Kids są już znane z niezwykłego współistnienia kultur, tradycji i technik artystycznych, a także entuzjazmu i wciągającej energii. To wcale nie przesada, że to spektakl jedyny w swoim rodzaju. Trudno znaleźć porównywalne z nim przedstawienie – podkreśla Justyna Warecka.

Przyjdź i zobacz najodważniejszych młodych artystów świata. Zapraszamy!

Finał 6. edycji Brave Kids

Teatr Polski we Wrocławiu, scena im. J. Grzegorzewskiego, ul. G. Zapolskiej 3

10 lipca 2015, godz. 17:00

Bilety dostępne tutaj.

Zobacz więcej na temat: Trójka Wrocław