"Na granicy" - pojedynek na aktorskim szczycie!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 10:13
Laureaci Złotych Lwów - Andrzej Chyra i Marcin Dorociński - w thrillerze "Na granicy", debiucie fabularnym Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu "Nasiona".
Kadr z filmu Na granicy
Kadr z filmu "Na granicy"Foto: materiały promocyjne

Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara Łukasz Żal ("Ida", "Joanna"). W pozostałych rolach występują Andrzej Grabowski i Janusz Chabior, a partneruje im dwójka aktorów młodego pokolenia: Bartosz Bielenia ("Disco Polo") i debiutujący na ekranie Kuba Henriksen.

"Na granicy" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Producentem filmu jest Marcin Wierzchosławski z Metro Films, który ma na swoim koncie m.in. polsko-francuskiego "Kreta" w reż. Rafaela Lewandowskiego.

(materiały promocyjne/Kino Świat)