"Fúsi" - słodko-gorzka komedia romantyczna

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 11:31
"Fúsi" to romantyczna komedia z nutką melancholii w tle. To doskonały pod względem narracji, poruszający, pełen ironii portret 40-letniego mężczyzny próbującego wejść w końcu w dorosłe życie.
Fragment plakatu promującego film Fsi
Fragment plakatu promującego film "Fúsi"Foto: materiały promocyjne

Fúsi to nieśmiały, wrażliwy i sympatyczny 40-letni misiaczek ze sporą nadwagą. Lubią go wszyscy bo jest delikatny i pozwala z siebie żartować. Ten dorosły prawiczek nadal mieszka z matką i jej partnerem, a każdy jego dzień wygląda tak samo. Codziennie czeka na niego porcja płatków na śniadanie, a potem praca na lotnisku przy wyładunku bagaży, z kolegami, którzy żartują z jego tuszy i charakteru. Później wraca do domu, gdzie z sąsiadem w garażu z zapałem konstruuje drobiazgowe makiety historycznych bitew. W piątek, dla odmiany, chodzi do tej samej chińskiej knajpy, na to samo danie a póżniej słucha muzyki heavy-metalowej w swoim samochodzie.

Pewnego dnia za namową matki niechętnie udaje się na kurs tańca, gdzie poznaje doświadczoną przez życie dziewczynę o imieniu Sjöfn. Wywróci ona jego świat do góry nogami, a jego samego zmieni nie do poznania. Ośmielony Fúsi zakochuje się w Sjöfn. Poświęca się dla niej wbrew jej woli, ale ona podchodzi do niego z rezerwą, choć daje mu dużo nadziei. Czy Fúsi przekona Sjöfn do siebie, czy odmieniony pójdzie swoją własną drogą?

"Fúsi" to czwarty film fabularny w karierze utalentowanego islandzkiego reżysera Dagura Káriego, znanego w Polsce z takich filmów filmów jak "Noi Albinoi", "Zakochani widzą słonie" i "Dobre serce", laureata specjalnego Złotego Anioła na festiwalu Tofifest dla wschodzącej gwiazdy kina europejskiego.

(materiały promocyjne Against Gravity)

Zobacz więcej na temat: Trójka patronat FILM kino