X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ladies' Jazz Festival 2016

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 19:50
Ladies' Jazz Festival to jedyny w Europie Festiwal Kobiet Jazzu i najgęściej obsadzone nagrodami Grammy miejsce we wszechświecie! W tym roku jedną z głównych gwiazd wydarzenia będzie Stacey Kent.
Amerykańska wokalistka jazzowa, Stacey Kent
Amerykańska wokalistka jazzowa, Stacey KentFoto: materiały prasowe/Nicolas Nodland

Ladies' Jazz Festival 2016 rozpoczął się w piątkowy wieczór 8 lipca koncertem francuskiej grupy PARIS COMBO w skladzie: Belle du Berry, Potzi, Farncois Jeanin, David Lewis i Emmanuel Chabbey. Niemal dwu godzinny koncert w Teatrze Muzycznym w Gdyni pokazał wszystko to, co kojarzy nam się z muzyką spod znaku Wieży Eiffla i Pól Elizejskich: literackość przekazu, lekkość, frywolność, tradycję. Mieliśmy i dixie i francuski kabaret muzyczny, i taneczny set. Bawiliśmy się dowcipnymi zapowiedziami i pełnią dystansu do siebie liderki i konferansjerki koncertu Belle du Berry, której udało się porwać nieskorą zazwyczaj (choć nie Ladies' Jazz Festival) do tańca polską publiczność.

Szczerość i bezpretensjonalność górą!

To samo hasło przyświecało drugiemu koncertowi festiwalowemu, występowi Rumer. Ta angielska artystka mogąca poszczycić się uwielbieniem przez Burta Bacharacha, Eltona Johna czy  Joolsa Hollanda przeniosła licznie zgromadzoną w Teatrze Muzycznym w Gdyni publiczność Ladies' Jazz Festival w czasy piosenek Barrego White'a, Carol King, Dionne Warwick i The Carpanters, pokazała też najprawdziwsze eleganckie disco i dziecięce wręcz klimaty większości słuchaczy, takie jak duch Gorączki Sobotniej Nocy - nic w tym dziwnego: koncert odbywał się przecież w letnią lipcową sobotę nad morzem…


Rumer wielokrotnie dziękowała za zaproszenie do Polski i podkreślała swoją radość z możliwości grania przed polską publicznością. Jednocześnie pokazała, że ma tyle świetnych utworów, że mogłaby dać nie jeden, a trzy półtoragodzinne recitale wypełnione ciepłymi, tanecznymi przebojami - nic tylko czekać jej kolejnych występów w naszym kraju, wszak Ladies' Jazz Festival ponownie przetarło szlak dla kolejnej ważnej w świecie muzyki artystki…

Pierwszy weekend z Ladies' Jazz Festival 2016 zakończył koncert Joanny Knitter i Blues & Folk Connection w składzie: Piotr Góra (perkusja), Adam Żuchowski (kontrabas), Artur Jurek (klawisze) i Krzysztof Paul (gitary). Zespół wykonał utwory ze swojej nagrodzonej w plebiscycie Magazynu "Twój Blues" płyty Cruel, Cruel World oraz nowe utwory z przygotowywanego albumu Hard, Hard Times  i z niebywałym humorem wprowadził nas w to słoneczne plażowe niedzielne popołudnie w świat amerykańskich zabójstw, morderstw i przeróżnych wypaczeń - idealny kontrast w stosunku do tematyki miłosnych piosenek z Paryża i sweet seventies Rumer - tak różne kobiece światy spotykają się na Ladies' Jazz Festival.

W zbliżającym się tygodniu wystąpią jeszcze w przestrzeni publicznej Gdyni:

11 lipca Gdynia Infobox - Iza Kowalewska
12 lipca Gdynia Infobox - Krystyna Gedzik
13 lipca Gdynia Infobox - Kasia Lins,

oraz 16 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni Carmen Moreno z Anną Serafińską i jej córką, zatem babcia, wnuczka i prawnuczka na scenie - kobiety mają moc!


A potem jeszcze dwa wspaniałe koncerty:
Stacey Kent 24 lipca Filharmonia Kaszubska - specjalnie na tę chwilę i dal nas przygotowany koncert wypełniony po brzeg bossa novą.


I 25 lipca ponownie w Teatrze Muzycznym w Gdyni jeden z największych jazzowych zespołów wokalnych - New York Voices.

Zapraszamy serdecznie do zabawy z damami jazzu w Gdyni.
Ladies' Jazz Festival 2016 trwa!

materiały prasowe/ sm

Czytaj także

Ale jazz! Ogólnopolskie Festiwale Muzyki Jazzowej

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 19:16
Sopocka wystawa pokazuje przełomowy moment, jakim były I i II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Jazzowej w 1956 i 1957 roku w Sopocie, w organizację których zaangażowały się późniejsze wybitne postaci kultury polskiej w dziedzinie muzyki, filmu, literatury, publicystki i sztuk wizualnych, takie jak Franciszek Walicki, Leopold Tyrmand, Stefan Kisielewski, Marian Eile, Jerzy Skarżyński czy Jerzy Skolimowski.
rozwiń zwiń