Rafał Olbrychski - Tatango

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 11:02
Rafał Olbrychski to barwna postać … lata na paralotni, jeździ konno, nurkuje … zawodowo był już dziennikarzem, aktorem, kucharzem, jednak jego największą pasją była od zawsze muzyka …

Owocem tej miłości jest pierwszy solowy album TATANGO, którego premiera planowana jest na 11 marca br. Patronem medialnym płyty jest Trójka.

Płyta zawiera utwory liryczne, życiowe i melancholijne, co wyróżnia ją od głównego nurtu polskiej muzyki popularnej. Jej atutem są m.in. premierowe teksty autorstwa m.in. p. Wojciecha Młynarskiego, do których Rafał skomponował muzykę. Po wysłuchaniu efektu końcowego p.Wojciech stwierdził, że „udziela Rafałowi licencję na pisanie muzyki do swoich utworów”.

Na płycie usłyszymy piosenki, do których teksty napisali m.in. Bogdan Olewicz, Kuba Sienkiewicz oraz Rafał. Muzykę skomponował w większości Rafał z wyjątkiem piosenek „Nie spać” (autor: Paweł Derentowicz), „Korporacje” (autor: Filip Kuncewicz) oraz „Tańczący z winkami” (autor: Mariusz Matysek).

Potencjalnymi hitami jest tytułowe „Tatango”, „Losu dwoistość” oraz  piosenka „Przyjaciel”, którą Rafał zaśpiewał wspólnie z niekwestionowaną Królową Polskiej Piosenki – Marylą Rodowicz. Starannie dobrany repertuar oraz subtelne dźwięki wzbogacone m.in. o orkiestrę symfoniczną, sekcję smyczkową oraz chór są gwarantem sukcesu.

Czytaj także

Rafał Olbrychski

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2009 20:05
Promocja płyty wokalisty zatytułowanej "Tatango". Pośród autorów tekstów i muzyki oprócz lidera znajdują się: Wojciech Młynarski, Bogddan Olewicz, Kuba Sienkiewicz, Paweł Derentowicz.
rozwiń zwiń