Piotr Kaczkowski - "Rozmowy Trzecie"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2008 23:51
23 września br. ukazał się kolejny tom wywiadów Piotra Kaczkowskiego "Rozmowy Trzecie". Obejmuje okres od wiosny 2004 do wiosny 2008. Na 400 stronach pomieściły się 43 rozmowy z artystami muzyki rockowej.

Książka, podobnie jak poprzednie wydawnictwa "Przy mikrofonie" i "42 Rozmowy", których nakład jest już wyczerpany, zawiera wybrane wywiady z m.in. Fish, Bruce Dickinson, Ronnie James Dio, Max Cavalera, Ian Gillan, Piotr Wiwczarek, Marek Piekarczyk, Józef Skrzek, Lisa Gerrard, Yoko Ono, także muzycy Pink Floyd, Marillion, Archive, Bauhaus. Do tej zawierającej ponad 200 ilustracji książki dołączona jest 74 minutowa płyta z najciekawszymi fragmentami wszystkich wywiadów.

Pierwszy nakład - 3000 indywidualnie numerowanych i odręcznie podpisanych egzemplarzy jest dostępny od 8 września br. wyłącznie poprzez stronę internetową wydawnictwa www.fotojana.pl.

''

Wydawniczo (układ, druk, oprawa, ilustracje, płyta z wypowiedziami artystów) "Rozmowy Trzecie" są kontynuacją poprzednich dwóch tomów. Nowością jest natomiast limitowany nakład: tylko 3000 egzemplarzy, każdy ręcznie numerowany i podpisany oraz indywidualna dystrybucja poprzez stronę internetową wydawcy. Na wprowadzenie tej nowości złożyło się kilka czynników, zaważyło jednak zdanie przyjaciół a jednocześnie nestorów wydawniczych: "Piotrek, to nie jest książka, która musi być dostępna w każdym kiosku, to książka dla zrzeszonych w elitarnym klubie prawdziwych fanów, dla ludzi kochających takie grupy jak Pink Floyd i Iron Maiden, lub przynajmniej jedną z nich."

Tak więc jest. Książka "Rozmowy Trzecie" ukazały się 23 września, w czterdziestą rocznicę dnia, w którym po raz pierwszy powiedziałem głośno słowo Minimax. Dziękuję za trzymane za mnie kciuki, za nieustanne ponaglanie mnie do "pieczenia chleba".

Piotr Kaczkowski