X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Kultury Filozoficznej "Creatio Ex Legendo"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2007 12:42
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Kultury Filozoficznej "Creatio Ex Legendo" (z łac. Tworzenie z czytania) 6-12 maja 2007 jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem na świecie i ma szansę stać się wielkim sukcesem polskiej kultury oraz wspaniałą wizytówką Warszawy i Polski.
Audio

Organizatorzy spodziewają się ponad 120 000 gości i uczestników z Warszawy, Polski i świata. Festiwal pomyślany jest jako cykl czterech projektów filozoficzno-artystycznych, które będą realizowane w kolejnych latach: 2007: LEGO-LOGOS; 2008: Totemizm Filozoficzny (budowa kilkuset 12-metrowych drewnianych totemów, będących symbolicznymi drogowskazami szczęśliwego życia); 2009: Kolor Filozofii (odbudowa najbardziej zniszczonego kwartału Warszawy według koncepcji filozoficznej dzieci i młodzieży).

Cykl uwieńczy otwarcie w roku 2010 Międzynarodowej Akademii Filozoficznej w Warszawie, która podejmując ideały filozofii klasycznej ma uczynić z Warszawy nowoczesne międzynarodowe centrum filozofii i sztuki.

Projekt Edukacji Filozoficznej LEGO-LOGOS

Nadrzędnym celem Projektu LEGO-LOGOS, otwierającego Festiwal, jest wspieranie kultury filozoficznej i artystycznej w Polsce oraz poprawa jakości pracy polskiej szkoły, przede wszystkim poprzez doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie zdolności do kreatywnego myślenia i twórczości artystycznej, przeciwdziałanie zjawisku wtórnego analfabetyzmu i przemocy w szkole oraz wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży ze wsi i małych miejscowości, a także z tzw. środowisk zaniedbanych.

Więcej informacji na stronie projektu: www.lego-logos.pl