MUZYKA KOŃCA LATA

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2007 11:39
Równo rok po ukazaniu się bardzo dobrze przyjętego przez krytyków debiutanckiego krążka 'Jedno wesele, dwa pogrzeby' zespół nagrywa druga płytę „2:1 Dla Dziewczyn”

Na płytę weszło trzynaście niezwykle melodyjnych i wpadających w ucho piosenek, których popowy potencjał został umiejętnie pogodzony z tradycją garażowego gitarowego grania. Muzycznie album, łączy ze sobą różne gatunki od rock'n'bigbitu, country po tradycyjnego walczyka. Tym, co spaja piosenki w jedną historię są charakterystyczne teksty Bartosza Chmielewskiego

Utwory z „2:1 dla dziewczyn” istniały jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu. Sprawy jednak potoczyły się tak a nie inaczej a rok leżakowania sprawił, że kompozycje nieco dojrzały. Bartosz „Zmywak” Chmielewski na pytanie odnośnie nowych utworów jak i ich nagrywania odpowiada:  „Atmosfera w studio była na tyle dobra, że wszystkie ścieżki wbiliśmy w pięć dni. Muzycznie płyta przedstawia się niezwykle kolorowo bo wymieszaliśmy ze sobą różne gatunki muzyczne od walczyka, country, rock'n bigbitu po wątki drum'n basowe w utworze 'na cienkim'. Z pewnością można to wrzucić do worka z napisem indie rock. 'Tekstowo '2:1 dla dziewczyn' jest opowieścią o miłości chłopaków do dziewczyn, o różnych etapach związku od zakochania i motyli w brzuchu jak choćby w piosence 'chłopaki' po stany smutku i tęsknoty o czym traktuje np. piosenka "to co widziałem'”.

W obecnym składzie zespołu wystepują:

Bartosz Chmielewski (zmywak) - gita voc

Macin Biernat (makaron) - gita voc;

Piotr Majszyk (dubman) - bas

Dariusz Gosk (gosku) -  gary

 

Zobacz więcej na temat: makaron Pop