Plus Tennis Music Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2009 09:22
Tygodniowy festiwal organizowany w Szczecinie od 1997 roku, jako najważniejsza impreza towarzysząca Międzynarodowemu Turniejowi Tenisowemu Mężczyzn ATP Pekao Szczecin Open.

Muzyczne propozycje płynące z festiwalowej sceny, tworzą codziennie tę niesamowitą atmosferę po zakończeniu sportowych zmagań na kortach, atmosferę, która jest główną siłą szczecińskiego turnieju. Każdego wieczoru kort centralny zapełnia się szczelnie ponad trzema tysiącami kibiców, którzy oklaskują zmagania zawodowych tenisistów z całego świata podczas „meczu dnia” rozgrywanego przy sztucznym świetle. Bezpośrednio po meczu rozpoczyna się na kortach „nocne życie”. To właśnie magia festiwalu. Około tysiąca gości oklaskuje co wieczór popisy zaproszonych przez nas muzyków. Wielki namiot zamienia się przez turniejowy tydzień w jeden z największych pubów w Polsce.

Festiwalowa scena gościła w minionych latach, dzięki wsparciu marki Plus GSM, wspaniałości zarówno polskiego jak i europejskiego jazzu, muzyki r'n'b i soulu. Goście turnieju mieli możliwość oklaskiwania: Ewy Bem, Urszuli Dudziak, Doroty Miśkiewicz, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Janusza Strobla czy Andrzeja Jagodzińskiego. Wielkie wrażenie wywarły także muzyczne umiejętności jakie pokazali: Eb Davis, Miles Griffith, Eryk Kulm, Janice Harington, Saskia Laroo czy Marc Thomas.

W ubiegłym roku podziwialiśmy muzyczny kunszt między innymi Errola Dickson z Jamajki, Noviki, Harriet Lewis z USA, Psio Crew, i francuskiej formacji Ras Smaila Blues Power.

Program tegorocznego festiwalu wygląda następująco:

•    14 września (poniedziałek) – The Jazz Masters
    – Magic Trio – Skowron, Strzelczyk, Cichy – gość specjalny: Stanisław Cieślak (Szwecja)
•    15 września (wtorek) – Nowe Brzmienia
    – Oszibarack
•    16 września (środa) – Cudowny Klimat Bluesa
    – Martyna Jakubowicz
•    17 września (czwartek/bankiet turniejowy) – Prawdziwie Czarna Muzyka
    – Soul Catchers & Yolanda Graves
•    18 września (piątek) – Polska Muzyka Świata
    – Kapela ze Wsi Warszawa
•    19 września (sobota) – I Jak Zawsze Energetyczny Finał
    - Boney Fields & The Bone’s Project

Koncerty na kortach w Tennis Cafe.

Koncerty rozpoczynają się około godz. 21.00, po zakończeniu Meczu Dnia.

Wstęp na koncerty bezpłatny.