Przegląd Kabaretów PAKA

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 11:43
W tym roku już po raz 26. w dniach 12-16 maja spotkają się w krakowskiej Rotundzie wielbiciele kabaretu i jego twórcy na kolejnym Przeglądzie Kabaretów PAKA.

Czeka nas wiele godzin obcowania z satyrą w najlepszym wydaniu, bowiem, oprócz najbardziej obiecujących młodych adeptów sztuki kabaretowej, wyłonionych drogą  ogólnopolskich eliminacji,  wystąpią gwiazdy polskiego kabaretu, które swoją karierę rozpoczęły również na PACE. Finał Przeglądu poprzedzą  półfinały, w dniach 25-28 marca podczas których, z 20 kabaretów dopuszczonych w eliminacjach, komisja wybierze 7 do głównego konkursu i 4 do Wieczoru Ostatniej Szansy, podczas którego, publiczność wybierze 8 kabaret do finału.

W gronie gwiazd znajdą się: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru - Mru, Grupa Mo Carta, Ireneusz Krosny, Grupa Rafała Kmity, Hrabi, Limo, Dno, Tomasz Jachimek, Kabaret Młodych Panów i wielu innych.  Do Jury zaprosiliśmy Jacka Fedorowicza, Jerzego Stuhra, Stanisława Tyma, Rafała Kmitę, Roberta Górskiego, Zenona Laskowika i Jacka Popiela.
Oprócz konkursu młodych twórców, zobaczymy premiery w wykonaniu uznanych zespołów, koncerty autorskie, rozmowy i występy improwizowane, wystawę, a nawet mecz piłki nożnej między artystami kabaretowymi, a artystami Krakowa.

Zapraszamy na święto kabaretu i satyry,
zapraszamy na Przegląd Kabaretów PAKA!