X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda DONGA

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 11:33
Celem konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci, ukazujących się na polskim rynku.
Audio
''

Konkurs „Nagroda DONGA” zainicjowała, prowadząc go przez lat kilkanaście Fundacja „Świat Dziecka”. Obecnie konkurs przejęło Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY, zachowując dotychczasowe ustalenia założycieli fundacji, regulamin i skład jury. W konkursie tym nagradzani są wydawcy, a nie autorzy tekstu bądź ilustracji. Celem konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci, ukazujących się na polskim rynku.  Jury bierze pod uwagę zarówno literaturę polską, jak i przekłady, oceniając nie tylko ich walory literackie, plastyczne i merytoryczne, ale również staranność wydania.

Nagrodami są statuetki Donga, postaci literackiej wykreowanej przez Edwarda Leara, która była przez lata logo Fundacji, oraz dyplomy honorowe. Niezależnie od siebie pracują dwa zespoły jurorów: jeden złożony z profesjonalistów (pisarzy, krytyków, redaktorów, grafików i poligrafów), drugi z dzieci - adresatów książek. Główną nagrodą jury profesjonalnego jest Duży Dong, jury dziecięcego - Mały Dong. Statuetki Dongów - według projektu graficznego Bohdana Butenki – wykonywały dzieci z różnych ognisk plastycznych, w zeszłym roku z pracowni „Malowalnia”, w tym roku z Domu Kultury Rakowiec.  

Zobacz więcej na temat: dzieci POLSKA mali